Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Plūdu dēļ palīgā nākas saukt pašvaldības policiju

Gaujienas pārvaldes vadītāja Inguna Avota aicina iedzīvotājus būt modriem, jo īpaši Gaujas krastu tuvumā dzīvojošajiem, izvērtēt situāciju un iespējamo plūdu apdraudējumu. Ja nepieciešama jebkāda veida palīdzība, droši vērsties vietējā pašvaldībā. Foto: Inguna Avota

Aizvadītajā nedēļā ir plaši applūdušas palienes un zemākās vietas. Daudzviet no krastiem izgājusi Gauja, appludinot ne vien lauksaimniecības zemes un pļavas, bet arī piebraucamos ceļus. Šāda situācija novērota arī Gaujienas pagastā, kur pārplūdis pašvaldības ceļš Igaunijas robežas tuvumā, kas iet uz Rāmniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tur plūdu dēļ viena mājsaimniecība uz kādu laiku ir palikusi pilnīgi izolēta no ārpasaules, jo piekļūšana mājai bijusi iespējama vien ar motorlaivu. Ar plūdu teritorijā dzīvojošo kundzi “Ziemeļlatvijai” neizdevās sazināties, toties situāciju komentēja Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota, kura bija notikušā aculieciniece.

“Plūdu dēļ tika izolēta kāda mājsaimniecība, kurā dzīvo kundze cienījamos gados. Viņa pati praktiski nedodas prom no mājām, bet viņu regulāri apciemo meita, kura parasti arī piegādā visu nepieciešamo, tostarp pārtiku. Meita pa telefonu visu laiku sazinās ar mammu, kādam laikam kundzei bija viss nepieciešamais. Gaujā turpināja kāpt ūdens līmenis. Pēc pāris dienām meita saprata, ka jādodas pie mammas, lai nogādātu jaunus pārtikas krājumus. Vērsās pašvaldībā, domājot, kā to izdarīt. Gaujienas pašvaldībai ir sava motorlaiva, bet tā nav pietiekami liela. Turklāt neesam profesionāļi, lai visu izdarītu kā nākas, tāpēc vērsāmies Smiltenes pašvaldības policijā, kas ātri vien reaģēja uz notikušo,” stāsta I. Avota.

Gaujienas pusē pārplūst pašvaldības ceļš. Foto: Inguna Avota

Viņa atklāj, ka pati kundze par situāciju nav īpaši satraukusies, jo māja ir drošībā un ūdens līmenis nu jau pamazām atkāpjas. “Tiem, kuri gadiem dzīvo Gaujas krastu teritorijā, iespējams, situācija nešķiet nekas ārkārtējs, jo viņi ir pieraduši pie tā, ka upe regulāri pārplūst. Es nekad nebiju neko līdzīgu redzējusi un piedzīvojusi, ka ūdens līmenis ir pakāpies tik augstu, ka nav redzams un saprotams, kurā vietā sākas Gaujas krasts un kur tas beidzas. Grūti aptvert tās lielumu, dabas spēku un varenību,” viņa stāsta un izsaka lielu pateicību Smiltenes novada pašvaldības policijas darbiniekiem, kuri ātri vien atsteidzās palīgā, un situācija tika atrisināta. Sasēdušies motorlaivā, pašvaldības policijas darbinieku pavadībā meita varēja apciemot sirmgalvi, nogādāt pārtiku un pārliecināties, ka ar kundzi viss ir kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No sirmgalves ģimenes un Gaujienas pagasta pārvaldes izskan pateicības vārdi Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšniecei Egijai Cekulai un inspektoram Jānim Āboltiņam. “Saku lielu paldies pašvaldības policijas darbiniekiem par profesionālo rīcību un darbību. Saskārāmies ar ļoti pozitīvu attieksmi un cilvēcību, kas ir pats lielākais gandarījums, ka šajā darbā strādā tik fantastiski cilvēki. Ne vienmēr nepieciešams spēks, bet profesionalitāte un attieksme. Galvenais – ka mums ir uz ko paļauties,” norāda I. Avota.

Izskanējis, ka tuvākajās dienās lielā daļā upju samazināsies vai svārstīsies notece un ūdenslīmenis. Austrumdaļā palienes un zemākās vietas būs applūdušas ilgāku laiku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.