Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Plāno būvēt īres mājokļus

Foto: pixabay.com

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Smiltenes NKUP” plāno pasākumus valsts atbalsta saņemšanai īres mājokļu būvniecībai Smiltenes pilsētā, lai daļēji risinātu aktuālo dzīvojamās platības nepietiekamību novada teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu plānots īstenot līdz 2026. gada 31. augustam.

Ņemot vērā, ka dzīvojamās platības pieprasījums lielā mērā ir saistīts ar uzņēmējdarbības attīstību, Smiltenes novada pašvaldība lūdz Smiltenes novada uzņēmējus līdz 12. septembrim aizpildīt nelielu aptaujas anketu, lai veiktu provizoriskus aprēķinus par dzīvojamās platības pieprasījumu speciālistiem tuvāko trīs gadu periodā un projektējamās dzīvojamās mājas specifiku. Aptaujas anketa ir pieejama pašvaldības mājaslapā www.smiltene.lv.

Valsts atbalsta programma paredz, ka dzīvokļi tiek izīrēti mājsaimniecībām, kuru kopējie mēneša neto vidējie ienākumi, par kuriem maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta vai Kredītinformācijas biroja, vai līdzvērtīgas ārvalstu nodokļu administrācijas izziņai, iepriekšējā taksācijas gadā dzīvojamās telpas piešķiršanas brīdī izīrēšanai ir šādi: nepārsniedz 980 eiro vienas istabas dzīvoklim; nepārsniedz 1635 eiro divu istabu dzīvoklim; nepārsniedz 2450 eiro trīs un vairāk istabu dzīvoklim.

Noteikumi paredz, ka īres maksas apjoms par vienu dzīvokļa kvadrātmetru sākotnēji nedrīkstēs pārsniegt piecus eiro.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.