Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieprasījums pēc NVA reģionālās mobilitātes atbalsta pēdējos divos gados ir ievērojami palielinājies

Klientiem, kuri darbu ir atraduši attālāk no savas dzīvesvietas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju darba tiesisko attiecību pirmo četru mēnešu laikā saņemt finansiālu atbalstu transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijai. Ieguvēji ir gan darba meklētāji, jo ar NVA atbalstu var uzsākt darba attiecības attālāk no savas dzīvesvietas, gan darba devēji, jo savam uzņēmumam nepieciešamos speciālistus viņi var piesaistīt no citām pilsētām vai novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbināto personu reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumu NVA piedāvā kopš 2013.gada pavasara, un pasākuma īstenošanas gaitā tas vairākkārt tika pilnveidots. Tā, piemēram, pagājušā gada nogalē NVA reģionālās mobilitātes atbalsta apmērs dzīvojamās telpas īrei tika paaugstināts līdz 200 eiro mēnesī, bet transporta izdevumiem – līdz 10 eiro dienā.

Pieprasījums pēc NVA reģionālās mobilitātes atbalsta pēdējos divos gados ir ievērojami palielinājies: ja 2021.gada 12 mēnešos mobilitātes atbalstam bija pieteikušies un to saņēma 213 nodarbinātie, tad 2022.gada 12 mēnešos – 1144 nodarbinātie, bet 2023.gada 7 mēnešos – jau 1118 nodarbinātie. Vairums reģionālās mobilitātes atbalsta saņēmēju piesakās transporta izdevumu kompensācijai: šī  gada 7 mēnešos transporta izdevumu kompensāciju saņēma 1089 nodarbinātie, savukārt īres izdevumu kompensāciju – 29.

Nodarbināto personu reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā iesaistīties ir ļoti vienkārši.Ja NVA  reģistrēts klients, kuram piešķirts bezdarbnieka statuss ir atradis darbu vismaz 15 kilometru attālumā no dzīvesvietas, noslēdzis darba līgumu vismaz uz sešiem mēnešiem, bet darba alga nepārsniedz trīs minimālo mēnešalgu apmēru, viņam jāsazinās ar NVA filiāli un jāpiesakās mobilitātes atbalsta saņemšanai. Nodarbinātā dzīvesvietai jābūt deklarētai vismaz sešus mēnešus vai sešu mēnešu laikā mainītai vienas pašvaldības administratīvajā teritorijā, vai pirmo reizi deklarētai Latvijas Republikā.  Ja tiek pieprasīta transporta izdevumu kompensācija, darba vietai jābūt ne vairāk kā 110 kilometru attālumā no deklarētās dzīves vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikums reģionālās mobilitātes atbalstam jāiesniedz NVA filiālē 10 darba dienu laikā no darba uzsākšanas dienas. Klientu ērtībām iesnieguma forma finanšu atlīdzības saņemšanai un pieteikšanās instrukcija “Solis pa solim” atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Mobilitātes atbalsts darba attiecību uzsākšanai”.

Atgādinām, ka 2022.gadā NVA ir paplašinājusi reģionālās mobilitātes atbalstu un piedāvā to ne vien darba ņēmējiem, bet arī darba devējiem. Darba devēji, kuri nodarbina attālāk dzīvojošu darbinieku un paši nodrošina viņam nokļūšanu no dzīves vietas līdz darba vietai un atpakaļ vai izmitināšanu darba vietas tuvumā, arī var saņemt finanšu atlīdzību transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijai. Vairāk par to lasiet NVA tīmekļvietnes sadaļā “Atbalsts reģionālajai mobilitātei darba devējam”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.