Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piepilsētas mežos sāksies mežizstrāde

Daudzviet Latvijā, arī Smiltenes piepilsētas mežos, eglēm postījumus nodara egļu astoņzobu mizgrauzis – koki nokalst. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

No pirmdienas, 29. augusta, Smiltenes piepilsētas mežos gar Tepera slēpošanas trasi sāksies mežizstrādes darbi. Iedzīvotājiem, uzturoties mežā šajā apvidū, drošības apsvērumu dēļ būs jāievēro uzstādītās zīmes, viņi arī aicināti netuvoties mežizstrādes tehnikai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānotā cirsma atrodas akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) valdījumā.

Mežu apsaimniekošanas darbi nelielos apmēros Smiltenes tuvumā notiek katru gadu. To nosaka gan mērķtiecīga darba veidu plānošana, gan operatīvi veicami darbi meža veselības, meža ainavas un sabiedrības drošības nodrošināšanai. Visi ieplānotie meža apsaimniekošanas darbi notiek saskaņā ar rekreācijas meža “Smiltenes meži” apsaimniekošanas plānu, informē LVM Austrumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Gunta Dudele.

“Pēdējos gados valstī ir paaugstināta mežu kaitēkļa – egļu astoņzobu mizgrauža – ietekme. Arī  mežos pie Smiltenes, kuri atrodas akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” valdījumā, šī kaitēkļa postījumi ir apzināti un ir gana lieli. Tos var pamanīt arī mežu apmeklētāji, jo uz zaļās meža krāsas fona ir labi redzamas puskaltušas vai pilnībā nokaltušas egles,” skaidro Gunta Dudele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau 2022. gadā ziemas periodā notika bojāto koku izstrāde Smiltenes piepilsētas mežos gar Saltupu ielu un Jaunās ielas tuvumā, pavisam 11 hektāru lielā platībā.

No 29. augusta ir plānots uzsākt mežizstrādes darbus vienlaidus bojātu koku cirsmā 1,4 hektāru lielā platībā gar Tepera slēpošanas trasi. Gunta Dudele informē, ka kokmateriālu izvešana notiks uz LVM Reiņa ceļu. Vietā, kur tiks šķērsota slēpošanas trase, plānots uzklāt gumijas paklājus.

“Svarīgi, ka līdz slēpošanas sezonai darbi, kas, saistīti ar mežu apsaimniekošanu, tiks pabeigti. Tiks pabeigti arī bojātu koku izlases cirtes mežizstrādes darbi pie Saltupu ceļa. Lūgums visiem meža apmeklētājiem ievērot visas uzstādītās drošības zīmes un netuvoties tehnikai. Saprotams, ka kādu laiku kādam var būt neērtības, dodoties ierastajās takās, bet ir iespēja iepazīties ar kādu jaunu taku. Mežizstrādes darbu izpildes laiks ir plānots divas nedēļas,” norāda Gunta Dudele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus veiks mežizstrādes uzņēmums “RV FOREST”.

“Ziemeļlatvija” nesen jau rakstīja par to, ka egļu astoņzobu mizgrauzis posta Smiltenes piepilsētas mežus arī Klievezera apvidū un smiltenietis Aldis Lapiņš aicina atbildīgās institūcijas rīkoties, lai kaitēkļu uzbrukumu eglēm tur apturētu.

Gunta Dudele atgādina, ka šim meža apvidum pie Klievezera ir noteikts mikrolieguma statuss un aizliegta mežsaimnieciskā darbība. No LVM puses ir sagatavotas shēmas, ko aizsūtīt vides ekspertiem atzinuma saņemšanai, vai šajā apvidū pašreizējā situācijā drīkst vai nedrīkst veikt mežsaimniecisko darbību.

Sandra Pētersone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.