Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pedagogi palīdzēs atvērt noslēpumainās mūzikas pasaules durvis

Valkas novadā tradicionāli pirmā skolas diena daudziem ir 31. augusts, jo šajā dienā skolas zvans uz pirmo satikšanos aicina Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā. Tradicionāli šis svinīgais pasākums notiek skolas pagalmā, bet šoreiz nepastāvīgie laika apstākļi piespieda vecākiem un bērniem pulcēties nelielajā skolas zālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl daudziem nācās stāvēt ārpus zāles durvīm, jo visiem nepietika vietas.

“Šis ir saviļņojošs brīdis, jo šī ir mana pirmā uzstāšanās jūsu priekšā. Bērni, jūs mūzikas skolā sapratīsiet un apzināsieties, cik lieli un diženi mēdz būt cilvēki. Tieši mūzikas valoda jūsos atvērs un rādīs ceļu tam diženumam, kas slēpjas cilvēkā. Mēs, pedagogi, centīsimies atvērt šīs noslēpumainās pasaules durvis. Nevērsim tās līdz galam, jo tālāk jums katram būs jāiemācās tās atvērt. Cienījamie vecāki! Esiet ļoti pacietīgi un iejūtīgi tad, kad dzirdēsiet, kā rodas pirmās skaņas. Lepojieties par to, ka liktenis ir lēmis jūsu bērniem nokļūt mūzikas pasaulē. Es jums visiem novēlu veiksmīgu, izturīgu un muzikāli bagātu jauno mācību gadu,” pirmās skolas dienas svinīgajā pasākumā savā pirmajā uzrunā novēlēja jaunais J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Birnis. Viņš ar nelielām piemiņas veltēm sveica visus tos mazos, kuri šajā mācību gadā uzsāks savas gaitas mūzikas skolā. Pasākumā izskanēja vairāki muzikālie priekšnesumi. Viens no tiem bija mūzikas skolas absolventes, jaunās flautistes Elzas Zauskas, kura nolēmusi turpināt apgūt šī mūzikas instrumenta spēli, muzikālais sveiciens. Pēc pasākuma “Ziemeļlatvija” aicināja Elzu kopā ar mammu Ingu pastāstīt par šajā vasarā piedzīvoto. Elza piedalījās Starptautiskajā flautistu konkursā.

“Aizsūtījām pieteikumu, bet nebija cerību, ka Elzu uzaicinās piedalīties. Konkursā piedalījās 15 dalībnieki no visas pasaules, un jaunos mūziķus vērtēja profesionāla žūrija – pasaules slaveni flautisti. Lai piedalītos šajā konkursā, Elzai bija jāsagatavo divi skaņdarbi. Mums līdzi devās arī koncertmeistars Andris Niklavičs. Par to viņam paldies. Vislabākie vēlējumi arī skolotājai Vivitai Ose-Bērziņai. Ieguvām milzīgu pieredzi, un tas Elzai deva stimulu savu turpmāko dzīvi saistīt ar mūziku. Liela daļa žūrijas locekļu atzina, ka Elza ir muzikāla. Protams, ir jāattīsta tehnika un viss pārējais. To var sasniegt, mācoties tālāk,” atzīst Elzas mamma. Viņa iesaka bērnu vecākiem ar varu neuzspiest savas vēlmes bērniem, bet ļaut pašiem izvēlēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vecākiem ir jāsniedz ne tikai emocionālais, bet, protams, arī materiālais atbalsts. Šogad Vācijā iegādājāmies jaunu flautu, jo no līdzšinējās Elza izauga. Bērnos ir jāiegulda gandrīz viss, pārējās materiālās lietas ir jāatliek malā,” ir pārliecināta talantīgās Elzas mamma.

Vairāk foto – www. ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.