Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pateicoties ziedotājiem, mazais Hugo varēs uzlabot veselību

Rudzīšu ģimenē Ziemassvētki ir brīnumu laiks. Jo īpaši viņi to sajūt šajā gadā, kad, pateicoties ziedotāju atsaucībai, ir izdevies iegūt finansiālus līdzekļus, lai mazais Hugo varētu apmeklēt terapijas nodarbības. Attēlā – Rudzīšu ģimene pirms gada, kad vēl nezināja par bērniņa attīstības traucējumiem.
Foto: no personīgā arhīva

Ja kādam ir vajadzīga palīdzība, tad jāsaņemas, jāiet un jādara, pārvarot iekšējās bažas un nedrošību, ir pārliecināta Līva Rudzīte. Ģimene vērsusies pie ziedotājiem sadarbībā ar portālu Ziedot.lv, lai palīdzētu savam bērniņam – mazajam Hugo – uzlabot veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazajam Hugo no Smiltenes novada ir divi gadiņi un uzstādīta diagnoze – bērnības autisms. Paralēli šai diagnozei Hugo ir konstatēta vēl viena nopietna diagnoze – epilepsija miegā. Hugo ir pirmais bērniņš ģimenē, un nav vārdiem aprakstāms satraukums un vienlaicīgi izmisums par uzstādīto diagnozi. Hugo ģimene dara visu iespējamo, lai mazajam palīdzētu, bet pietrūkst līdzekļu. Hugo speciālisti rekomendē puisēnam ABA terapijas nodarbības, kas būtiski uzlabos viņa attīstību, dos vērtīgu informāciju jaunajiem vecākiem par autisma diagnozi un kā palīdzēt dēliņam. Hugo ABA terapijas intensīvajam kursam nepieciešami 1200 eiro. Palīdzēsim kopā Hugo sasniegt jaunas virsotnes! Kopā mums izdosies!

Šāds ieraksts portālā Ziedot.lv bija manāms vēl šajā nedēļā. Vajadzīgā summa īsā laikā ir savākta.

Rudzīšu ģimene dzīvo Gaujienas pagastā. Hugo tētis strādā, bet mammas Līvas ikdiena aizrit rūpējoties par dēliņu, mācoties dažādas prasmes un iemaņas. Šobrīd  Hugo vēlmes un emocijas pārējie nolasa no viņa mīmikas un uzvedības, jo puika vēl praktiski nerunā. Hugo apmeklē Gaujienas bērnudārzu, kur labi iejuties starp pārējiem bērniem. Pēc Rudzīšu ģimenes paustā, viņam ir ļoti jauka audzināja un arī auklīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Hugo mamma Līva, cilvēki saziedojuši pat vairāk, kā šim terapijas kursam ir nepieciešams. “Tiklīdz informācija parādījās portālā Ziedot.lv, tā es ar to dalījos savā “Facebook” lapā. Sapratu, ka atgriezeniskā saite, iedzīvotāju atsaucība ir milzīga. Nesamelošu, ja teikšu, ka dažu minūšu laikā jau tika saziedoti 500 eiro, tad dienas laikā arī visa summa un pat vairāk. Milzīgs paldies visiem, visiem, kuri atsaucās un ziedoja naudiņu Hugo, lai viņš varētu iziet šo terapiju. Starp uzvārdiem, ko redzējām Ziedot.lv atspoguļotajā sarakstā, bija vairāk pazīstamu cilvēku, taču daļa arī pilnīgi sveši, kā arī vairāk nekā 30 anonīmu ziedotāju. Bija daudz cilvēku, kuri nāca klāt uz ielas un piedāvāja palīdzību. Atsaucība bija tik aizkustinoša, pilnīgi līdz asarām. Paldies par kopā paveikto brīnumu! Šajā Ziemassvētku laikā mūsu ģimenei šī ir patiešām liela dāvana, ka esam saņēmuši tik negaidīti lielu atbalstu no līdzcilvēkiem. Apzināties, ka tā rezultātā ir iespēja uzlabot sava bērna veselību, ir pati lielākā dāvana vecākiem,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Līva.

Viņa vēlas iedrošināt arī citus izmantot iespēju vērsties pēc palīdzības, ja tas ir nepieciešams gadījumos, kad ārstēšanas kursam, medikamentiem vai terapijai nav paredzēts valsts atbalsts. “Es saprotu tās mammas, kuras nevar saņemties, lai publiski dalītos ar informāciju par sava bērna veselību. Tas nebūt nav viegli. Arī man tas nenācās viegli. Pirmā doma – nevēlos, lai par manu bērnu nonāk informācija internetā, taču, parunājot ar citiem, sapratu, ja kaut nedaudz varu palīdzēt savam dēliņam dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, tad man tas ir jādara. Jebkurš ārstēšanās kurss vai terapija maksā milzīgas summas. Valsts nesniedz atbalstu tur, kur tas būtu nepieciešams, tāpēc viss gulstas uz vecāku pleciem. Ikdienā jau tāpat jādomā, kā savilkt galus kopā, jāmaksā rēķini un tā tālāk. Kā daudziem no mums. Turklāt pati darbā iet nevaru. Jā, man ir īpašs bērniņš un man tas jāpieņem, tāpat kā visiem citiem. Hugo prasa nemitīgu uzmanību. Ne tikai dienā, bet līdz ar viņu ceļos arī vairākas reizes naktī. Ikdiena nav viegla, bet mums apkārt ir jauki cilvēki – ģimene, draugi, kas vienmēr uzmundrina. Mums visiem Hugo ir tāds mazs saules stariņš. Pietiek viņam pasmaidīt, lai visas rūpes paietu malā,” pārdomās dalās Hugo māmiņa Līva.

Viņa min, ka ir dažādas organizācijas, pie kurām ir iespēja vērsties pēc palīdzības. “Paldies Dievam, ka mūsu valstī ir šādas organizācijas, kur cilvēki ziedo un palīdz grūtībās nonākušiem. Galvenais, to darīt, jo kurš gan cits, ja ne mēs, vecāki, varam kaut ko darīt savu bērnu labā. Par Ziedot.lv mums ieminējās Hugo neiroloģe, pie kuras regulāri braucam vizītē uz Valmieru. Interesējāmies arī Bērnu slimnīcas fondā, bet tur saņēmām atbildi, ka bērniņu rinda, kas gaida pēc palīdzības, ir ļoti liela. Jo, kā mēs zinām, šobrīd vēl turpinās akcija “Eņģeļi pār Latviju”, kur pavisam kopā palīdzība ir vajadzīga 187 bērniem. Savukārt Ziedot.lv mums uzreiz atbildēja – rakstiet pieteikumu. Tad man pārzvanīja, izstāstīju savu situāciju, to kāda no organizācijas darbiniecēm laipni uzklausīja. Viņi paši sagatavoja aprakstiņu, ko ielikt portālā. Patiesībā viss notika ļoti ātri. Tāpēc sirsnīgs paldies no mūsu ģimenes izskan arī fonda Ziedot.lv veidotājiem un labajiem gariņiem, kas ik dienas veic svētīgu darbu,” sirsnībā pauž Līva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, jau 24. janvārī ģimenei ar mazo Hugo ir jābūt Rīgā, kur uzsāksies intensīvs ABA terapijas kurss, kas ilgs vienu mēnesi. Lai saprastu, kas domāts ar ABA terapiju, jāpaskaidro, ka ABA (Applied Behavior Analysis) terapija jeb lietišķās uzvedības analīze visvairāk tiek pielietota cilvēkiem ar autismu un citiem attīstības traucējumiem. Veicot uzvedības analīzi, tiek noteikts bērna vai pieaugušā attīstības līmenis katrā konkrētajā jomā (komunikācijā, valodā, praktiskajās iemaņās, lasīšanā, emociju izpratnē un citā), analizētas uzvedības problēmas un izveidots plāns uzvedības maiņai un prasmju attīstīšanai, lai trenētu komunikācijas prasmes, attīstītu spējas apgūt mācību vielu skolā un veidotu patstāvīgas dzīves iemaņas. Procesa laikā tiek sistemātiski pozitīvi pastiprināta vēlamā uzvedība un samazināta nevēlamā vai kaitīgā uzvedība.

 “Tad redzēsim, kā mums veiksies. Kursu iziesim, vai būs vajadzīgs vēl kāds, to varēs pateikt tikai speciālisti, pie kuriem dosimies uz nodarbībām. Kā nopratu pēc Ziedot.lv teiktā, visa naudiņa, kas tika saziedota Hugo, arī būs priekš Hugo kamēr vien viņam būs nepieciešama terapija, ārstu vizītes vai tamlīdzīgi,” viņa papildina.

Hugo daudz smaida, iet bērnudārzā, mācās apgūt dažādas praktiskas iemaņas, un vecāki cer, ka pavisam drīz pienāks diena, kad puika sāks runāt un varēs savas emocijas izpaust arī vārdos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.