Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība smiltis kapu vajadzībām iegādājas vienu reizi gadā

Foto: pixabay.com

Vasara ir laiks, kad no tuvienes un tālienes Valkas kapus apmeklē piederīgie, lai sapostu tuvinieku atdusas vietas. Šajā laikā kapus poš arī vietējā pašvaldība, lai pienācīgi sagaidītu ikgadējo kapusvētku apmeklētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija saņēmusi vēstuli no pensionāres Ausmas Arbidānes. Viņa raksta: “Kurš pilsētā atbild par smilšu piegādi Meža kapos Valkā? Būtu labi, ja tās izbērtu divās vietās – pie kapličas un Lauktehnikas rajona pusē, lai nevajadzētu ar spaini pēc smiltīm iet uz kapu otru malu.”

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Gintu Stālmeisteru. Viņš informē, ka pašvaldība kvalitatīvas smiltis (nejaukt ar granti) bez piejaukumiem kapu vajadzībām iegādājas vienu reizi gadā no akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” karjera. Tas notiek pirms kapusvētkiem. G. Stālmeisters atgādina, ka Valkā, Cimzes kapos, kapusvētki notiks sestdien, 6. augustā, pulksten 15, bet Meža kapos – pulksten 13.

“Smiltis nobērsim tajās vietās, kur vienmēr ir bērts, – Meža kapos divās vietās, bet Cimzes kapos četrās,” informē pašvaldības amatpersona. Arī šovasar pašvaldība kapos izvietojusi tvertnes ar ūdeni, kas regulāri tiek arī uzpildītas. Cimzes kapos pieejamas divas ūdens tvertnes, tikpat arī Meža kapos. Pērn gar Cimzes kapiem tekošajā Varžupītes krastā pašvaldība uzbūvēja stabilu platformu, lai cilvēkiem, īpaši gados vecākiem, būtu vieglāk no upes iesmelt ūdeni. Atbildīgie darbinieki plānojuši, ka pirms kapusvētkiem pilsētas kapu teritorijas vēlreiz tiks apsekotas un, ja būs vajadzība, nekārtības un nepilnības novērstas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.