Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība atpērk zemi, ko pārdeva peldbaseina būvei

Šāda nepievilcīga ainava ar peldbaseina bedri Smiltenē bija vērojama gadiem ilgi. Beidzot ir cerība, ka šī teritorija tiks sakopta un attīstīta tālāk. Foto: Sandra Pētersone

Priežu jaunaudze, krūmi un milzīga betonēta būvbedre iepretī Jāņukalnam Smiltenē gandrīz vai 15 gadus garāmbraucējiem, gājējiem un tuvējo māju iedzīvotājiem atgādināja par Igaunijas investoru neveiksmīgo plānu šajā vietā uzcelt peldbaseinu un piedāvāt vēl citus pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2006. gadā ar skaistiem sapņiem par nākotni Smiltenes pilsētas domes noslēgtais līgums ar uzņēmumu SIA “Waterland”, pārdodot tam pašvaldībai piederošo zemi, izrādījās neveiksmīgs, investoru biznesa iecere neīstenojās. Pašvaldībai arī vēlāk neizdevās vienoties ar jauno īpašnieku atpirkt atpakaļ šo nekustamo īpašumu par pieņemamu summu.

Tagad situācija ir mainījusies, ir panākta vienošanās ar SIA “Waterland” par pašvaldībai pieņemamu pirkuma maksu. Šo trešdien, 18. janvārī, Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma izmantot atpakaļpirkuma tiesības un iegādāties šo nekustamo īpašumu Kalēju ielā 7 (zemi 4190 kvadrātmetru platībā un jaunbūvi) par 73 633,62 eiro, kas tagad ir jau noticis fakts. Pašvaldība jau iegādājusies šo objektu savā īpašumā.

Tas ir lētāk nekā pārdošanas cena. Smiltenes pilsētas dome 2006. gada 31. oktobrī noslēdza nekustamā īpašuma pirkuma līgumu ar SIA “Waterland” un pārdeva zemes gabalu ar kopējo platību 4190 kvadrātmetri un trīs būves Smiltenē, Kalēju ielā 7 (bijušajā tirgus laukumā) par 57 500 latiem  (81 815,13 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toreiz SIA “Waterland” apņēmās un tai bija pienākums trīs gadu laikā (līdz 2009. gada 31. oktobrim) uzbūvēt un nodot ekspluatācijā ēku, kurā atradīsies centrālais peldbaseins, bērnu peldbaseins, trenažieru zāle, solārijs un atspirdzinošo dzērienu tirdzniecības vieta.  

Minētais termiņš atbilstoši Smiltenes pilsētas domes un SIA “Waterland” noslēgtajai vienošanās par grozījumiem nekustamā īpašuma pirkuma līgumā tika pagarināts par diviem gadiem, līdz 2011. gada 31. oktobrim, taču arī tas nedeva rezultātus, – jaunbūve, kā bija, tā palika “iesaldēta”.

“Mēs redzam, ka joprojām šis objekts ir tādā stāvoklī, kādā ir. Būvniecības darbi, kas tika iesākti pirms vairāk nekā 10 gadiem, nav turpinājušies un nav pabeigti. Visu šo laiku Smiltenes novada pašvaldība ir komunicējusi ar attīstītāju (SIA “Waterland” – redakcijas piezīme) un mēģinājusi rast kompromisu par atpakaļpirkuma tiesību izmantošanu,” domes ārkārtas sēdē norādīja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība, nosakot pirkuma maksu, ir piemērojusi pārdevējam līgumsodu 10 procentu apmērā no līguma summas (8181,51 eiro) un iegādājusies šo nekustamo īpašumu tādā stāvoklī, kāds tas dabā atrodas.

Minētais nekustamais īpašums atbilstoši teritorijas plānojumam atrodas jauktas darījumu, sabiedrisko objektu un dzīvojamās apbūves teritorijā. Tagad pašvaldībai jālemj, vai šo īpašumu  izmantot pašai vai arī iznomāt, vai atkal pārdot kādai citai juridiskai personai.

Viena daļa smilteniešu gan jo­projām nav zaudējusi cerību, ka tur tomēr būs peldbaseins, lai nebūtu jābrauc peldēt uz baseinu Valmierā vai Priekuļos, kā arī rosina pašvaldību kopā ar baseinu šajā vietā uzcelt sporta un atpūtas kompleksu. Citi savukārt rosina šo vietu veidot kā, piemēram, jauniešu interesēm atbilstošu attīstības kvartālu.

Lēmumu, kā tālāk attīstīt nekustamo īpašumu Kalēju ielā 7, Smiltenes novada pašvaldība vēl nav pieņēmusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.