Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Vijas dienas svinības Vijciemā

Apr. 1 / 17:00

Arī šogad, kā katru gadu Vijciemā lieli svētki “Vijas dienas”.  To jau var saukt par tradīciju, jo svētkus par godu Vijas upei Vijciemā atzīmē daudzus gadus. Šo tradīciju aizsāka Anda Kalniņa, kad vēl strādāja Vijciema pamatskolā. Tāpēc viņas vadītie deju kolektīvi vienmēr ir pasākuma goda viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā saka tautas nama vadītāja Vita Bērziņa: “Vijas upe mūsu pagastam ir devusi vārdu un iedvesmu strādāt, dzīvot un radīt daudz skaistas lietas. 5. aprīlī kalendārā ir Vijas vārda diena, tāpēc tuvākajā sestdienā katru gadu atzīmējam Vijas vārda dienas svinības. Šogad tas iekrīt 1. aprīlī.”

Plkst. 17:00 tautas namā būs koncerts, kur atbilstoši vārdam Vija, tiks vītas dziesmu un deju vijas ar moto “Ceļā uz dziesmu svētkiem – svētku gada tecējums”. Koncertā piedalīsies kolektīvi, kas ir pamats dziesmu svētkiem – dejotāji, dziedātāji un orķestris. Ielūgti piedalīties ir koris “Līgo” no Rīgas, jauniešu deju kolektīvs “Dārdari” no Rīgas, jauniešu deju kolektīvs “Amatnieki” no Smiltenes, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Abuls” no Trikātas, deju grupa “Saules vija” no Vijciema, kā arī Valkas pūtēju orķestris.

Pēc koncerta ap plkst. 19:00 ir plānots gājiens pie Vijas upes. Apsveiksim mūsu upi, būs ugunskurs un tradicionālā zupas ēšana. Kā jaunums šogad, mūsu Vijciema puiši Edgars Ločmelis un Atis Zariņš dziedās dažādas dziesmas, kurām noteikti aicināti dziedāt līdzi visi klātesošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc ugunskura varēs atgriezties tautas namā, kur “Dārdaru” kapella aicinās visus uz sadancošanos.

Vēlāk tautas namā balle ar grupu “Rolise”. Aicinām pieteikt galdiņus un līdzi ņemt groziņus. Svētku dalībniekiem ieeja par brīvu, pārējiem 7 EUR.

Informāciju sagatavoja: Dace Ozoliņa, Vijciema pagasta pārvaldes uzskaitvede

Detaļas

Datums:
Apr. 1
Laiks:
17:00
Notikums Kategorijas:
Notikums Birkas:
, ,

Vieta

Vijciema tautas namā

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.