Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Valkas pilsētas teātra izrāde – Jaroslava Puļinoviča “Natašas sapnis”

10.12.2021 / 19:00

Piektdien, 10. decembrī plkst. 19.00 Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) uz Jaroslavas Puļinovičas lugas “Natašas sapnis” izrādi, aicina Valkas pilsētas teātris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jekaterinburgas (Krievija) jaunās dramaturģes Jaroslavas Puļinovičas luga “Natašas sapnis” ir ieguvis necerētu publicitāti un pieprasījumu pasaules teātros.  Dramaturģe ir vairāku ievērības cienīgu nomināciju, kā  “Paaudžu balss”, “Debija”, “Eirāzija”, “Jaunā luga”, “Arlekīns”, “Tekstūra”, “Pienākums. Gods, Cieņa” u.c. ieguvēja. Pēc avīzes “Moscow times”, luga, Natašas sapnis iekļauta desmit labāko 21. gadsimta sākuma krievu dramaturgu lugu klāstā.

Valkas pilsētas teātris savā 150. sezonā skatītājiem piedāvā jauniestudējumu monoizrādi pēc Jaroslavas Puļinovičas lugas “Natašas sapnis” motīviem.

“Natašas sapnis” ir īsta pirmā mīlestība. Sirsnīga, naiva un arī nežēlīga. Mēs skatāmies uz šo meiteni un attaisnojam viņas rīcību. “Tas ir tikai tāds sapnis. Vai jums nav sava sapņa?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātra zinātnieku vidū šis darbs tiek uzskatīts, kā turpinājums cilvēcisko traģikomēdiju tēmai, ko iesāka savulaik Aleksandrs Vampilovs un Aleksandrs Volodins. Atslēgas vārds šeit ir cilvēks.

Josifs Brodskis savulaik rakstīja – “Visādā veidā izvairieties sev piedēvēt upura statusu. Lai cik atbaidošs būtu jūsu stāvoklis, mēģiniet nevainot tajā ārējos spēkus: vēsturi, valdību, priekšniecību, rasi, vecākus, mēness fāzes, bērnību, nesavlaicīgu nosēdināšanu uz podiņa utt. Tajā brīdī, kad jūs noveļat vainu uz kaut ko, jūs sagraujat savu apņēmību kaut ko mainīt.”

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Kustību režisore – Evgenia Kozlova. Lomā – Gunita Gendrjuka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties pie kultūras nama dežuranta/kasiera katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Biļete maksā 5 eiro.

Ievērosim pastāvošos sanitāri epidemioloģiskos noteikumus.

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas teātra režisors

Detaļas

Datums:
10.12.2021
Laiks:
19:00
Notikums Kategorijas:

Vieta

Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.