Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pārmaiņu vēji pūš Gaujienas aptiekas ēkas virzienā

Līdz ar plānoto Gaujienas pagasta pārvaldes atrašanās vietas pārcelšanos uz citām telpām, sabiedrībā izskanējusi maldīga informācija. Proti, Smiltenes novada pašvaldībā saņemta informācija, ka Gaujienas, Trapenes un Virešu pagastos tiek izplatīta ziņa par iespēju parakstīties Gaujienas aptiekā un pagastu pārvaldēs par aptiekas saglabāšanu Gaujienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība informē, ka izplatītā informācija ir nepatiesa un parakstīšanās iespējas pašvaldības pagastu pārvaldēs netiks nodrošinātas.

Kā var manīt sludinājumā internetā, divstāvu ēka, kur šobrīd otrajā stāvā atrodas Gaujienas pagasta pārvaldes telpas, bet pirmajā stāvā – Gaujienas aptieka, ir izlikta pārdošanā, tai tiek meklēti jauni īpašnieki. Līdz ar to pagasta pārvalde ir paziņojusi, ka pēc pāris mēnešiem pārcelsies uz citām telpām pašvaldībai piederošā ēkā, kur patlaban tiek veikti remontdarbi. Pārcelšanās datums vēl nav zināms, viss atkarīgs no tā, cik ilgā laikā remontdarbi tiks pabeigti.

Pārcelšanās ir plānota

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība 2022. gada un 2023. gada Gaujienas pagasta budžetā ir plānojusi līdzekļus pašvaldības īpašumā esošu telpu pielāgošanai pagasta pārvaldes vajadzībām, tātad pārcelšanās ir plānota, precīzs pārcelšanās termiņš atkarīgs no remontdarbu pabeigšanas. Turklāt, ņemot vērā faktisko situāciju ar nekustamo īpašumu “Nolejas”, pašvaldībai šobrīd nav spēkā esoša nomas līguma par telpām šajā ēkā, kā arī ir saņemta informācija, ka nekustamais īpašums tiek atsavināts, ziņo Evija Zurģe, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos.

Pašvaldība neuzņemas atbildību par ēkas īpašnieka attiecībām ar SIA “Gaujienas aptieka”, jo tai pat nav tādu tiesību, bet apliecina, ka aptiekas esamība Gaujienas pagastā iedzīvotāju interesēs tai ir ļoti svarīga un, ja aptiekas atrašanās līdzšinējās telpās kādu apstākļu dēļ nebūs iespējama, pašvaldība iesaistīsies atbilstošu telpu meklēšanā.

Aptieku pārcelt uz citu vietu nebūs reāli

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašums izlikts pārdošanā ar diviem iespējamajiem scenārijiem – kopā ar aptieku vai bez tās kā tukša un neapdzīvota ēka.

Šobrīd SIA “Gaujienas Aptieka” valdes priekšsēdētājam Robertam Zučikam ir bažas par to, ka ēkas otrais stāvs paliks tukšs un ka ēkas uzturēšanas izmaksas aptiekai vienai pašai uz saviem pleciem būs grūti panest. “Aptieka jau tā strādā ar zaudējumiem. Problēma ir tajā, ka līdz šim pagasta pārvalde bija ēkas īrnieki, bet tagad šajā lielajā ēkā paliks vien aptieka, nav zināms, uz cik ilgu laiku. Apkures sezonā tas nozīmē apkures, ūdensapgādes izmaksu paaugstināšanos, apsaimniekošanas pakalpojumus un tamlīdzīgi. Gribam, lai vismaz nākamajā sezonā pašvaldība nāk pretim un palīdz risināt šīs lietas. Pašvaldībā mierina, ka gadījumā, ja aptiekas atrašanās pašreizējās telpās nebūs iespējama kādu iemeslu pēc, meklēšot risinājumus. Ir pavisam skaidrs, ka aptieku nevar pārcelt uz jebkuru vietu. Esam iekārtojuši aptieku pēc visām prasībām, kādas tās ir attiecībā uz farmāciju. Gaujienā nav tādu brīvu telpu, kas būtu piemērotas aptiekas vajadzībām,” pauž R. Zučiks un uzsver, ka iedzīvotājiem Gaujienā aptieka ir nepieciešama. Galvenokārt tā iemesla dēļ, ka apkaimē tuvākās aptiekas atrodas vairāku desmitu kilometru attālumā.

Viņš stāsta, ka ēkas īpašniece, kura mantojuma tiesības nokārtojusi vien nesen, dzīvo Amerikā un ir sapratusi, ka vēlas pārdot īpašumu, tāpēc tiek meklēti jauni saimnieki. Šobrīd R. Zučiks ir arī īpašnieces pilnvarotā persona saistībā ar šo īpašumu. “Nav zināms, cik ilgā laikā un vai vispār atradīsies pircēji. Laikā kopš sludinājums ir aktīvs, ir bijuši trīs interesenti, taču reāls pircējs nav uzradies. Grūti iedomāties, kas būtu ar mieru iegādāties aptieku laukos, jo lielajiem aptieku tīkliem ir interese par paplašināšanos tikai pilsētās. Gan kā pilnvarotā persona, gan kā Gaujienas iedzīvotājs, uzskatu, ka aptiekai Gaujienā ir jāpastāv, taču tā nevar pastāvēt bez kaut kāda atbalsta. Skaidrs, ka drīz Gaujienā nebūs pasta nodaļas, tad aptiekas un pēc laika varbūt arī skolas nebūs. Pagastā paliks vien seniori, līdz ar to pagasts slīgs tādā nebūtībā. Mēs nedrīkstam to pieļaut,” viņš pamato.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satraukumam nav pamata

Par radušos situāciju “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāju Ingunu Avotu. “Šobrīd nekas neapdraud aptiekas pastāvēšanu un nekāda parakstu vākšana nenotiek. Tās ir baumas, kuras Smiltenes novada pašvaldība jau ir atspēkojusi ar publisku paziņojumu savā mājaslapā. Saprotam, ka esam stabili un droši īrnieki, taču ar plānoto pārcelšanos aptieku nekādā veidā neietekmējam. Esam runājuši ar aptiekas pārstāvjiem, ierosinot meklēt jaunus īrniekus. Īpašumam ir saimnieki, kuri vēlas to pārdot. Tas nozīmē, ka agrāk vai vēlāk mums – pagasta pārvaldei šīs telpas nāktos pamest. Laikā, kad atnāks jaunie īpašnieki, kurš tad mūs pažēlos? Pateiks izvākties un viss,” uzsver I. Avota un atgādina, kāpēc sākotnēji vispār bija radusies doma par to, ka pagasta pārvaldei jāpārceļas uz citām telpām. “Jau gadiem tiek runāts par to, ka mums – pašvaldībai – ir telpas, kas jāatremontē un jāpielāgo,” viņa pamato. Proti, pārcelšanās gadījumā tā būšot ēka, kas atrodas netālu, pie Gaujienas muižas pils, tur esot telpas, kam nepieciešams remonts, un tās ir apdzīvojamas.

I. Avota ir pārliecināta, ka aptieka pagastā ir un būs, tā iedzīvotājiem ir vajadzīga. Ja gadīsies situācija, ka aptieka kādu iemeslu dēļ nevarēs atrasties šajā ēkā, tad tiks meklēti risinājumi un iespējas, lai atrastu tai piemērotas telpas.

Tā kā ēkas otrajā stāvā līdz šim atradās arī Gaujienas jauniešu telpa “Štābiņš”, tiem jau atrasta jauna mājvieta. Tagad jaunieši sanākšanas reizēs pulcējas vienā no Gaujienas tūrisma informācijas centra telpām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.