Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par valsts naudu Valgā nojauc graustu

Pateicoties valsts atbalstam Valgā nojaukta pussabrukusi ēka Vahtra ielā 11, tās iedzīvotāji pārvietoti uz jaunām dzīvesvietām. Foto: Tīts Loims

Tikko nojauktā ēka Vahtra ielā Valgā ir pirmā, ko pagasta pašvaldība ar valsts pilotprojekta atbalstu attīrījusi no pilsētas ainavas, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Valgas pagasta arhitekts Jirži Tintera, nojaukšanas tempi joprojām ir lēnāki, nekā gribētos. Pirms dažiem gadiem pierobežas pilsēta tika iekļauta Finanšu ministrijas pilotprojektā, ko izveidoja, lai sniegtu pašvaldībām juridisku un finansiālu atbalstu māju nojaukšanai un iedzīvotāju pārvietošanai uz jaunām dzīvesvietām. Tajā bez Valgas piedalās Liganuzes pagasts un Austrumveru apriņķa pilsēta Kohtla-Jerve.

Valgā projekts tikko sasniedzis redzamu rezultātu ‒ nojaukta pussabrukusi daudzdzīvokļu māja Vahtra ielā 11. Valgas pagasta arhitekts Jirži Tintera pastāstīja, ka valsts segusi nama nojaukšanas izmaksas.

“Valsts piešķīrusi atbalstu jauna dzīvokļa iegādei un tā remontam cilvēkiem, kurus pārvietojam no nojauktās ēkas. Saņēmām no valsts arī naudu par nojaukšanu,” paskaidroja J. Tintera.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī pašvaldība saņēmusi valsts atbalstu, pats process izrādījies grūtāks, nekā ministrija bija paredzējusi.

“Mūsu gadījumā vidējā daudzdzīvokļu mājā parasti ir 8 līdz 12 dzīvokļi, katrai ir viens vai vairāki īpašnieki. Lielākā daļa īpašnieku šajās mājās un dzīvokļos vairs nedzīvo, viņi ir tikai īpašnieki uz papīra. Ir ļoti sarežģīti šos īpašniekus sameklēt un vienoties. Ja dzīvokļi paliek tukši, apsaimniekošanas izmaksas un rēķini netiek maksāti, dzīvokļiem ir parādi un kredīti. Tas viss aizņem vairāk laika, nekā plānots.”  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.