Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par līdzšinējo saukli – Latvijas Ziemeļu vārti

Jau aizvadītā gada beigās Valkas novada pašvaldība aicināja novada iedzīvotājus iesniegt ieteikumus jaunam Valkas novada sauklim jeb devīzei, jo līdzšinējais – Latvijas Ziemeļu vārti – neesot aktīvi izmantots. Pieļauju, – tāpēc, ka parasti mūsu novada “rozīnīte” ir dvīņu pilsētas Valka un Valga, tāpēc cilvēkiem prātā ir sauklis – Viena pilsēta, divas valstis. Taču personīgi man patīk līdzšinējā novada devīze – skanīga, lakoniska un saprotama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad iepazīstoties man jautā, no kurienes esmu, vienmēr saku, ka no Latvijas ziemeļiem, bet, ja gribas pajokot, tad saku – no Latvijas malas. Parasti cilvēks, ilgi nedomājot, atmin, ka dzīvoju pie pašas Latvijas un Igaunijas robežas. Tātad teiciens – Latvijas ziemeļos – darbojas. Šī iemesla dēļ mani, ja tā var teikt, vecā devīze apmierina, un nav vajadzības meklēt jaunu, lai tērētu enerģiju un resursus.

Novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciāliste Madara Birča ir apkopojusi trīs labākās iedzīvotāju iesniegtās idejas jaunajam Valkas novada sauklim: Sirds siltums Ziemeļu dvēselē; Iespēju šūpulis; Mūsu cilvēki un skaistā daba – tā ir Valkas novada bagātība. Saņemti arī ierosinājumi atstāt esošo saukli. Teikšu godīgi, mani neuzrunā neviens no šiem trijiem variantiem.

Pašvaldība pašlaik strādā pie Valkas novada vizuālā tēla izveides. Šķiet, ka Latvijas pašvaldībās pēdējā laikā tā kļuvusi par modes lietu, jo, kur vien skaties, visi strādā pie savu spalvu spodrināšanas. Domāju, ka šis darbiņš var pagaidīt, jo ir daudz citu aktuālāku jautājumu, kurus vajadzētu risināt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Valku un Valkas novadu Latvijā atpazīst ģeogrāfiskā novietojuma dēļ. Tā ir mūsu prioritāte un unikalitāte. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.