Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par laikapstākļiem gada laikā vēsta deķi

Smiltenes novada Kultūras centra logos skatāma netradicionālu rokdarbu – laikapstākļu deķu – izstāde. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes novada Kultūras centra logos līdz 3. janvārim var apskatīt izstādi “Laikapstākļu deķi”, ko piedāvā  Smiltenes biedrības “Pūra lāde” rokdarbnieces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pāris gadu pārtraukuma tā  Smiltenē atkal ir iespēja apskatīt netradicionālus rokdarbus, proti, laikapstākļu deķi atspoguļo, kādi klimatiskie apstākļi bijuši gada laikā.

Biedrības “Pūra lāde” rokdarbniece Ilze Haka stāsta, ka šādi deķi tiek darināti veselu gadu un atspoguļo laika apstākļus attiecīgā gada garumā. Pirms darba sākšanas ir jāsagatavo krāsu karte, izvēloties, kāda krāsa atbilst konkrētai temperatūrai. Tad katru dienu vienā un tajā pašā laikā tiek nolasīta dienas temperatūra un deķī ietamborēta vai ieadīta attiecīgās krāsas rindiņa.

“Iespējams, tā šķiet nesaprotama vēlme – azartiski gaidīt, lai pēc siltāka laika krasi nāktu aukstums, un otrādi, bet tā tas ir. Ja zina krāsu paleti, tad pēc gadiem var nolasīt, kādi tajā gadā bijuši laikapstākļi. Var arī paņemt klāt sniegu un lietu, izvēloties tiem savas krāsas,” piebilst Ilze Haka.

Izstādē redzamo laikapstākļu deķu autores ir Inga Gailuma, Ginta Grigule, Andra Ozoliņa un Evija Šube.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.