Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par godu Dziesmu svētku 150.gadskārtai tapušas dokumentālās filmas – Misija “Dziesmu svētki”

Vispārējo Dziesmu un Deju svētku gaidās, TV3 piedāvā saviem skatītājiem dokumentālo filmu ciklu Misija “Dziesmu svētki”, kas jau no 4. marta būs skatāms ik sestdienu plkst. 19.25. Tie būs deviņi stāsti par to, kā top diženākie svētki Latvijā – caur izcilu virsdiriģentu, unikālu instrumentu, caur spēcīgiem kolektīviem un lokālpatriotismu, kas turpinās, pat esot svešumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Dziesmu svētku tradīcijai apritēs 150. gadskārta. Tam par godu tapušas deviņas dokumentālās filmas, kurās apkopoti vizuāli bagātīgi un emocionāli stāsti par gatavošanos gada vienam no centrālajiem notikumiem – Dziesmu un Deju svētkiem. Ieskatīsimies, kā notiek šo svētku tradīcijas uzturēšana dažādos tautas mākslas kolektīvos un kā tie gatavojas šim nozīmīgajam notikumam.

Līdzīgi kā koristi Mežaparka estrādē vai dejotāji Daugavas stadionā, šīs filmas visas kopā veido vienotu rakstu, kas atsedz vien daļu no tā lieluma, ko mūsu tautai nozīmē Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki. Dokumentālās filmas veidojuši TV3 žurnālisti – Kristīne Žilde-Krēvica, Arnis Krauze, Ivo Jurkāns un Kristīne Garklāva.

“Pie filmām par Dziesmu svētkiem strādāju ar viegli trīcošām rokām. Apzinos, ka pieskaros kaut kam absolūti svētam – mūsu identitātes kodolam. Vienlaikus katrs šos svētkus izjūt dziļi personīgi, tāpēc katram, visticamāk, arī sava izpratne par to, no kura skatu punkta tie vislabāk atspoguļojami. Līdzko kamera ir ieslēgta, tas ir mūsu izraudzītais leņķis,” filmas veidošanas aizkulises atklāj TV3 žurnāliste, viena no filmu veidotājām Kristīne Žilde-Krēvica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā filma veltīta Jānim Baltiņam – ilggadējam diriģentam, koru vadītājam, pedagogam un cilvēkam, kurš 20 gadu garumā savā Siguldas viesistabā uz garām papīra loksnēm ar zīmuli un kalkulatoru plānojis, kā vislabāk izvietot koristus Mežaparka estrādē. Dziesmu svētku 150. jubilejas gadā viņš ir iecelts virsdiriģenta godā, par ko spēj runāt vien ar milzu aizkustinājumu balsī. Nācis no represēto ģimenes, Jānis īstenojis nu jau mūžībā aizgājušās mammas sapni – viņa roku mājiens liks ieskanēties daudzo tūkstošu kopkorim.

Izzini Latvijas Dziesmu un Deju svētku tradīcijas unikalitāti jau no 4. marta ik sestdienu plkst. 19.25 kanālā TV3. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja: Lauma Zommere, sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.