Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par autostāvvietu izmēru palielināšanu parakstījušies vairāk nekā 5000 cilvēku

Publicitātes foto.

Lai sekmētu stāvvietu izmēru palielināšanu pie publiskiem objektiem, tajā skaitā lielveikaliem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada aprīlī uzsāka parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv”. Šobrīd savākti vairāk nekā puse no 10000 parakstiem, lai iniciatīva tiktu iesniegta Saeimā kā nacionāla līmeņa likumdošanas priekšlikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban Latvijā spēkā esošie normatīvie akti nosaka vēlamo optimālo stāvvietas platumu – 2,5 metri, tomēr prakse rāda, ka lielākajā daļā publisko stāvvietu platums svārstās no 2,3 – 2,5 metriem. Pavasarī veicot lielāko Rīgas un Pierīgas lielveikalu stāvvietu apsekošanu, LTAB konstatēja, ka tikai 20% no tām platums ir 2,5 metri vai vairāk, kas atbilst standartos noteiktajai vēlamajai robežai.

“Uzsākot publisku parakstu vākšanu platformā “ManaBalss.lv” un iniciējot diskusiju par šo problēmu masu medijos, mēs apzinājāmies, ka šis nebūs ātrs un vienkāršs risinājums. Saprotam, ka izmaiņas normatīvajos aktos prasa lielu darbu, lai pārliecinātu plašāku sabiedrības daļu, likumdevējus un ierēdņus,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka uzsāktās iniciatīvas mērķis nav vien normatīvo aktu izmaiņas, bet praktiska problēmas risināšana jau šodien. “Ar gandarījumu varu secināt, ka lielākā daļa pēdējā laikā jaunatvērto tirdzniecības centru jau piedomā par savu klientu ērtībām, un pie tiem izveidoto stāvvietu izmēri pat pārsniedz normatīvos noteikto minimumu,” stāsta J.Abāšins, kā labu piemēru minot 7. oktobrī atvērtos 15 “Lidl” veikalus Latvijā.

“”Lidl” filozofija par ērtu iepirkšanās vidi sākas ar ērtu stāvlaukumu, tādēļ pie veikaliem nodrošinām platākas stāvvietas nekā Latvijā ierasts. Tā mēs rūpējamies par saviem klientiem, lai viņiem patīkama iepirkšanās sākas ar ērtu iebraukšanu stāvvietā un beidzas ar mierīgu pirkumu ievietošanu automašīnā, iekāpšanu tajā un aizbraukšanu. Pie visiem mūsu veikaliem ir izveidotas arī ērtas  ģimenes stāvvietas un stāvvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo “Lidl” ir svarīgs katrs klients un viņa ērtības. Tādēļ visas parastās stāvvietas pie veikaliem ir 2,7 metrus platas, kas ļauj ērti un bez stresa tajās iebraukt un izbraukt, izkāpt un iekāpt,” saka Dana Hasana, “Lidl Latvija” Komunikācijas departamenta vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sekmētu publisko stāvvietu izmēru palielināšanu, LTAB turpina parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv”. Rosinātā iniciatīva paredz nepieciešamību veikt izmaiņas normatīvajos aktos, lai pārskatītu Ministru kabineta noteikumus Nr. 240 un Latvijas standartu NR. LVS 190-7, kuri reglamentē stāvvietu izmērus, bet ir novecojuši un neatbilstoši mūsdienu situācijai.

Informāciju sagatavoja: Gints Lazdiņš, LTAB sabiedrisko attiecību konsultants

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.