Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Paliec dzīvs un izglāb dzīvības!

Šonedēļ “ROADPOL Drošības dienu” akcijā policisti Smiltenē un apkārtnē vienas dienas laikā fiksējuši 23 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus (attēlam ir ilustratīvs raksturs). Foto: Smiltenes novada pašvaldības policija

No 16. līdz 22. septembrim  Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā un arī Smiltenē,  aizvadīta Eiropas ceļu policijas tīkla (ROADPOL) organizētā ikgadējā akcija “ROADPOL Drošības dienas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Akcijas galvenais vēstījums ir: “Paliec dzīvs un izglāb dzīvības!”, informē Valsts policija.

Daudzu policistu klātbūtne pievērš uzmanību

Ar šīs drošības akcijas palīdzību policija vēlas atgādināt, cik svarīgi būt uzmanīgiem un atbildīgiem, kā arī ievērot drošības prasības ceļu satiksmē, jo katram satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka no viņa rīcības var būt atkarīga gan paša, gan kāda cita satiksmes dalībnieka drošība un pat dzīvība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē un Smiltenes novadā uz lielākajiem autoceļiem “ROADPOL Drošības dienas” notika otrdien, 20. septembrī, to organizēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa Patruļpolicijas nodaļa kopā ar Kārtības policijas nodaļu un Smiltenes novada Pašvaldības policiju. 

Otrdien Smiltenē strādāja pavisam piecas policijas ekipāžas, redzot tik daudz likumsargu pilsētas ielās un pie gājēju pārejām, daļa iedzīvotāju pat satraucās un mēģināja noskaidrot, kas notiek Smiltenē.

Tas arī ir viens no šīs akcijas ieguvumiem –  rosināt cilvēkus aizdomāties par ceļu satiksmes drošību, “Ziemeļlatvijai” atzīst Rimants Bluķis, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““ROADPOL Drošības dienu” mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz ceļiem nebūtu neviena satiksmes negadījuma, un mēs attiecīgi Smiltenē un apkārtnē nodrošinājām iespējami lielāku policijas klātbūtni uz ceļiem. Pievērsām pastiprinātu uzmanību mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem, velosipēdistiem, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītājiem, kontrolējām  drošības  jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanas nosacījumus un veicām atļautā braukšanas ātruma kontroli. Īpašu uzmanību pievērsām gājēju pārejām. Vēl skolās tika veikts preventīvais izglītojošais darbs,” informē Rimants Bluķis.

““ROADPOL Drošības dienu” reida laikā Smiltenes novadā  20. septembrī tika pieņemti pavisam 23 lēmumi par administratīvā procesa uzsākšanu un soda piemērošanu.

No tiem 14 bija par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, pieci – par drošības jostu nelietošanu, viens – par automašīnas vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām,  viens – par braukšanu bez OCTA  polises, kā arī tika izņemts viens radara detektors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viens lēmums tika pieņemts par to, ka automašīnas vadītāja nedeva ceļu velosipēdistam, kurš pārvietojās pa gājēju pāreju. Sieviete savu rīcību pamatoja ar to, ka tad, kad likusi tiesības, viņai mācīts, ka uz pārejas ceļš jādod tikai gājējiem, nevis velosipēda vadītājiem. Apmēram tā, ka var braukt virsū velosipēdistiem,” Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors šo gadījumu vērtē kā savā ziņā pat kuriozu.

Droša satiksme – ikviena rokās

Šogad līdz 13. septembrim Latvijā kopumā ir notikuši 13 214 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gājuši 78 satiksmes dalībnieki, bet 2941 ievainots. Pērn šādā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 97 personas, bet tika ievainotas 2854, informē Valsts policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Pērn ““ROADPOL Drošības dienu” laikā uz Latvijas ceļiem Valsts policijas darbinieki fiksēja 1647 transportlīdzekļu vadītājus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Tika pieķerti 83 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, savukārt trīs –  narkotisko vielu iespaidā. Tika fiksēti arī 66 agresīvie braucēji un aptuveni 250 pārkāpumi par drošības jostu nelietošanu braukšanas laikā.

Iepriekšējos gados šī akcija bija zināma kā EDWARD diena jeb diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Lai pēc iespējas plašāk pievērstu sabiedrības uzmanību problēmjautājumiem ceļu satiksmē, pēdējos gadus šai akcijai tiek veltīta nedēļa, ko šobrīd sauc par “ROADPOL Drošības dienām”. Akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.