Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Palīdzēs sagatavoties skolai

Drīz sāksies jaunais mācību gads, tāpēc Smiltenes novada pašvaldības Sociālais dienests aicina bērnu vecākus laikus vērsties pie  pašvaldības sociālajiem darbiniekiem un aizpildīt iesniegumu, lai  saņemtu pabalstus bērnu ēdināšanai un (vai) izglītības ieguves atbalstam, ja šādi pabalsti ģimenēm pienākas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pieteikties Sociālajā dienestā var līdz 31. oktobrim, tomēr aicinām vecākus to izdarīt savlaicīgi. Skolas gaitas būs drīz, vecāki iepirks saviem bērniem mācību līdzekļus un, kā ik gadu, Smiltenes novada pašvaldība trūcīgām un maznodrošinātām personām sniedz atbalstu. Lai cilvēki to atceras  un izmanto!” rosina Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa.

Vienreizējais pabalsts – 30 eiro

Smiltenes novada pašvaldība pabalstu ēdināšanai pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs piešķir tām Smiltenes novada ģimenēm, kuras savu pamata dzīvesvietu deklarējušas un dzīvo Smiltenes novadā un ja viņu bērni mācās Smiltenes novada vispārizglītojošās skolās vai pirmsskolas izglītības iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz pabalstu var pretendēt ģimenes, kuras Sociālais dienests ir atzinis par trūcīgām vai maznodrošinātām, informē Ilze Mize, Smiltenes novada pašvaldības Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības nodaļas vadītāja.

Arī tās ģimenes Smiltenes novadā, kuras ir atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām, var saņemt vienreizēju pabalstu izglītības ieguves atbalstam 30 eiro apmērā. Šo pabalstu piešķir pirmsskolas vecuma bērnam no piecu gadu vecuma, kurš apgūst obligāto bērna sagatavošanu pamatizglītības ieguvei, un izglītojamajiem līdz 21 gada vecumam, kuri iegūst vispārējo vai profesionālo izglītību.

Tiesības saņemt pabalstu ēdināšanai 100 procentu apmērā ir bērniem, kuri mācās Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādē vai vispārējā izglītības iestādē un kuru mājsaimniecībai ir piešķirts trūcīgais vai maznodrošinātais statuss. Savukārt ēdināšanas pabalstu skolēniem izglītības iestādēs ar internātu (nakšņošanu) piešķir 100 procentu apmērā, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālais dienests atgādina vecākiem, ka ēdināšanas pabalsts tiek pārskaitīts pakalpojumu sniedzējiem, kuri nodrošina ēdināšanu katrā konkrētā izglītības iestādē, atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un iesniegtajiem rēķiniem.

Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Smiltenes novada pašvaldībā nosaka arī to, ka tiesības saņemt ēdināšanas pabalstu 100 procentu apmērā ir tiem vispārizglītojošo skolu audzēkņiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, daudzbērnu ģimeņu bērniem (ar attiecīgu apliecinājumu) vai aizbildnībā esošiem bērniem.

Tas pats attiecas uz bērnudārzniekiem, taču tikai tādā gadījumā, ja viņi apmeklē Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts jauns ienākumu slieksnis

Tiem Smiltenes novada iedzīvotājiem, kuri pretendē uz maznodrošinātās personas statusu, ir būtiski zināt, ka no šī gada 1. jūlija ir spēkā ar novada domes deputātu lēmumu apstiprināti saistošie noteikumi Nr. 13/23 “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Smiltenes novadā”.

Tie paredz, ka no 1. jūlija maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Smiltenes novadā pirmajai un vienīgajai personai ģimenē  ir 433 eiro, bet pārējām – 303 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Inta Siliņa skaidro, ka pirmā persona ir tas cilvēks, kurš no mājsaimniecības raksta iesniegumu, bet, ja viņš dzīvo viens, tad viņš ir pirmā un vienīgā persona. 

“Lemjot par  maznodrošinātā statusa piešķiršanu un lai novērtētu līmeni, skatāmies trīs iepriekšējo mēnešu ienākumus uz rokas, kā arī vērtējam, vai ir nekustamie īpašumi (mājsaimniecībā, kura pretendē uz šo statusu, drīkst piederēt viens nekustamais īpašums, kurā paši dzīvo) un automašīnas (drīkst piederēt viena, bet, ja ir ģimene ar bērniem, tad divas),” piebilst Inta Siliņa.

Savukārt trūcīgās mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 313 eiro pirmajai un vienīgajai personai un 219 eiro – katrai nākamajai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.