Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pakalpojuma maksu vietnē abone.lv samazina uz pusi

Foto: No “Facebook”

Pēc vairākkārtējām preses izdevēju un “Latvijas Pasta” sarunām panākts, ka vietnē abone.lv pakalpojumu maksa par abonementa noformēšanu samazināta divas reizes –
no 3 eiro līdz 1,20 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Pasts”, iepriekš oficiāli nebrīdinot ne savus klientus, ne Latvijas preses izdevējus, no šī gada 1. jūlija ieviesa jaunu pakalpojuma maksu – vietnē abone.lv noformējot preses izdevumu abonēšanu, tika aprēķināta pakalpojuma maksa trīs eiro. Uzzinot par šo jaunumu, preses izdevēji pauda sašutumu par to, ka jaunā pakalpojuma maksa ieviesta bez savlaicīga brīdinājuma, un izteica bažas, ka tas var ietekmēt lasītāju izvēli – abonēt kādu izdevumu turpmāk vai neabonēt. Neapmierināti bija arī mūsu lasītāji, kuri līdz šim bija izmantojuši šo interneta vietni, lai pasūtītu iecienītos preses izdevumus, jo dažam izdevumam šie trīs eiro ir puse vai trešā daļa no mēneša abonēšanas maksas.

Latvijas Preses izdevēju asociācija vērsās gan pie “Latvijas Pasta”, gan šī valsts uzņēmuma “jumta” organizācijas Satiksmes ministrijas, lai runātu par iespēju šo pakalpojuma maksu pārskatīt. Pēc jūlija beigās notikušajām sarunām pasta valdes priekšsēdētājs Māris Vilcāns informēja izdevējus, ka uzdevis atbildīgajiem pasta departamentiem pārskatīt minēto tarifu. Savukārt augusta pirmajās dienās pasta pārstāvji aicināja izdevējus uz tiešsaistes konferenci, kurā informēja par 31. jūlijā pasta valdē pieņemto lēmumu pakalpojuma maksu vietnē abone.lv samazināt no 3 eiro līdz 1,20 eiro.

Šobrīd, noformējot kāda preses izdevuma abonēšanu pasta interneta vietnē, tiek piemērota samazinātā pakalpojuma maksa. Tikai, ja iepriekš pasta publicētajā tarifu grāmatā tā bija definēta kā pakalpojuma maksa par rēķina sagatavošanu, tad tagad tā ir e-abonēšanas vietnes abone.lv izmantošanas maksa par katru pasūtījumu. Ar norādi, ka tā ir kopēja maksa neatkarīgi no tā, cik preses izdevumi vienā reizē tiek noformēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komisijas maksa par abonementa noformēšanu pastā vai pie pastnieka palikusi nemainīga – 1,50 eiro, taču te jāatceras, ka šī maksa tiek piemērota par katru abonēto preses izdevumu atsevišķi. Ja abonementu noformē, zvanot uz pastu pa tālruni, pakalpojuma maksa ir 0,50 eiro.  

— Agita Grīnvalde-Iruka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.