Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Padomi pārejai no tradicionālās skolas uz tālmācībām

Periods, kad notiek pāreja no tradicionālās skolas uz tālmācībām jeb tiešsaistes skolu var būt apgrūtinoša gan skolēnam, gan vecākiem. Tomēr šī pāreja ir tā vērta, jo rezultāti ir pārsteidzoši! Tālmācības vidusskola “Intelekts” www.intelekts.lv dalās ar padomiem kā veiksmīgi uzsākt mācības tālmācībā.

Galvenā atšķirība starp tiešsaistes skolu un tradicionālo skolu ir struktūras veids.

Tradicionālajā skolā nodarbības ir jāapmeklē uz vietas, jābūt noteiktā laikā, pretējā gadījumā tiek kavēta stunda. Būtiski ir tas, ka tradicionālajās skolās regulāri jāievēro stingrs grafiks. Šāda mācību sistēma ir labi piemērota studentiem, kuri labi strādā zem spiediena. Tomēr lielākajai daļai mūsdienu skolēnu šī sistēma nedarbojas. Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka šai izglītības sistēmai trūkst elastības, kā arī personalizācijas un tas ir tas, ko mūsdienās vēlas lielākā daļa skolēnu. Arī neviens skolēns nevēlas tikt ierobežots kādā noteiktā subjektīvā jomā, tie vēlas izpētīt vairāk un strādāt pie savām prasmēm, kā arī apgūt jaunas prasmes. Tā kā bērniem nav atļauts sekot savam personīgajam mācību tempam, lielākā daļa tradicionālo skolu audzēkņu nespēj sasniegt savu maksimālo potenciālu.

Ir daudzi citi iemesli, kāpēc skolēni pamet tradicionālās skolas, piemēram, stress, nemiers, agrs stundu sākums, uzmanības novēršana, izdevumi, vienaudžu spiediens, mobings utt.

Galvenā priekšrocība, ko tālmācības skolas sniedz ir elastība. Tā ļauj skolēniem izveidot savu grafiku un noteikt savu tempu. Tādējādi lielākajai daļai skolēnu ir ērtāk strādāt tiešsaistes skolas kursā. Ja tradicionālajā skolā dažiem ir grūtības apvienot savus hobijus ar mācībām, tad tālmācībā tas ir iespējams. Saziņas līdzekļi tālmācībā ir atšķirīgi, jo skolu audzēkņi var individuāli sazināties ar saviem skolotājiem tiešsaistē, izmantojot e-pastu, diskusiju forumus un daudzas citas tiešsaistes platformas, tāpēc nepieciešams izveidot savu mācību vietu mājās. Sava mācību telpa ļauj labi koncentrēties uz mācībām, tai jābūt klusai un sakoptai, tālu no traucēkļiem.

Tālmācība piemērota visiem, kas to vēlas. Uzzini, kādas vēl priekšrocības ir tālmācības skolām, ieskatoties tālmācības vidusskolas “Intelekts” mājas lapā vai sazinies pa tālruni: 20 269 033

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.