Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Otrajā adventē iemirdzēsies Smiltenes egle

Smiltenes Ziemassvētku egli uz pilsētu atveda otrdien, 29. novembrī, bet egles rotājumus iedegs svētdien, 4. decembrī, uzreiz pēc muzikālas izrādes bērniem. Foto: Sandra Pētersone

Svētdien, 4. decembrī, Smiltenes centrā iedegs Ziemassvētku egles rotājumus. Svētku gaidīšanas noskaņu radīs arī pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzlādēties ar pozitīvām svētku emocijām Otrajā adventē Smiltenē varēs ikviens – koncertā muzicēs pūtēju orķestris, būs muzikālā izrāde ģimenēm, svētku kulminācijā – pilsētas egles iedegšana un dienas izskaņā –  īpašais svētku kinoseanss, sola Smiltenes kultūras centrs.

Pasākumi būs visas dienas garumā

Vispirms šo svētdien pulksten 13 Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā Ziemassvētku gaidīšanas laiku koncertā ieskandinās pūtēju orķestra “Smiltene” koncerts (mākslinieciskais vadītājs – Pēteris Vilks, diriģents – Jānis Silakalns). Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 17 Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā, svētku noskaņu radīs aģentūra “Olee” ar muzikālu izrādi ģimenēm “Iedomīgā Eglīte”. Tas ir stāsts par Eglīti, kura šogad nolēmusi doties svinēt svētkus kopā ar bērniem, un Piparkūku sirsniņa ir gatava viņai palīdzēt kļūt par īstu Ziemassvētku princesi. Taču ceļā Eglīte kļūst arvien iedomīgāka un pieprasa arvien skaistākas un spožākas rotas. Vai Eglītes iedomība rimsies?

Uzreiz pēc muzikālās izrādes kopā ar Eglīti, Piparkūku sirsniņu un deju studiju “Kristāls”  iemirdzēsies Smiltenes pilsētas Ziemassvētku egle. Lai, svētkus gaidot, gaisma būtu vēl spožāka,  Smiltenes kultūras centrs aicina apmeklētājus uz pasākumu ierasties ar savu gaismas avotu – lukturīšiem, mirdzošām svētku virtenēm vai mobilā telefona gaismiņu. 

Pēc egles iedegšanas pulksten 18.30  Smiltenes kultūras centra kinozālē sāksies kinoseanss, tiks demonstrēta Aigara Graubas jaunā komēdija visai ģimenei “Circenīša Ziemassvētki”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas sižeta pamatā ir pirmssvētku satraukuma un ģimenes strīda klātesamība, kas izvēršas neticamā notikumu virknējumā. Policista Ervīna Dambja ģimene sliktā noskaņojumā ierodas savā lauku mājā un sastop Ziemassvētku vecīti. Mazā Marta un brālītis Toms viņu iesaista savas ģimenes glābšanas plānā. Vecāki sāk gatavoties svētkiem, nemaz nenojauzdami, ka sastaptais Ziemassvētku vecītis ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis.

Kinozālē vietu skaits ir ierobežots, tāpēc Smiltenes kultūras centrs rosina ieejas biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā kultūras centra kasē vai bezrindas.lv.

Smiltenes centrā Ziemassvētku piparkūku namiņa vietā uzradušies zvēriņi, kādu citās Latvijas pilsētās, pēc pašvaldības teiktā, nav. Foto: Sandra Pētersone

Centrā ienāk svētku zvēriņi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Smiltenes centru greznos aptuveni 10 metrus gara Ziemassvētku egle, kas auga Smiltenes novada Virešu pagastā, Vidzemes šosejas malā, valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” nodalījuma joslā. Egli noskatīja Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine, šoreiz speciāli lūkojoties ārpus bijušā Smiltenes novada robežas, lai paplašinātu meklējumu teritoriju.

Smiltenes novada pašvaldības vārdā Agija Kukaine teic paldies egles saimniekiem, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, par skaisto dāvanu Smiltenes pilsētai Ziemassvētkos un Mikam Lacbergam, Mārim Zeiļukam, Marekam Kaļickim, SIA “Pan-trans” un SIA “AL Mežs”, kas ik gadu egli profesionāli   nozāģē un nogādā Smiltenes centrā.

Izpušķotā Ziemassvētku egle pilsētu rotās, sākot no 4. decembra vakara. Jauni pilsētas svētku rotājumi – svētku dekorāciju ražotāja “Adam Decolight” zvēriņi (zaķi, lapsa, vāvere un eži) – jau redzami Smiltenes centra skvērā starp pasta un pašvaldības ēku. “Tieši šādi “Adam Decolight” zvēriņi ir tikai Smiltenē,” piebilst  Agi­ja Kukaine. Savukārt iepriekšējos gados bērnu iecienītais piparkūku namiņš no centra skvēra pārcelts uz Veco parku, brīvdabas estrādes teritoriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes centra Ziemassvētku rotājumus šogad vēl papildinās virtenes pīlādžos pie Smiltenes bibliotēkas.

“Lai visiem gaišs un mierpilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks!” novēl Agija Kukaine.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.