Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Organizēs sešu nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursus

Septembrī un oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sešās profesionālās izglītības iestādēs organizēs nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursus “Augkopība”, “Viesnīcu pakalpojumi”, “Ceļu būve”, “Skaistumkopšana”, “Konditors” un “Pārtikas ražošana”. Konkursos plāno piedalīties vairāk nekā 40 topošie speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21. septembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā sacentīsies 10 jaunie profesionāļi piecās komandās no četrām izglītības iestādēm konkursā Augkopība. Konkursā piedalīsies lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņi no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (bijusī Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Malnavas koledžas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības.

Uzdevumu izpildē jaunajiem speciālistiem nepieciešamas zināšanas par augkopību un vidi, lauksaimniecības sistēmām, augsni un tās apstrādi, kultūraugiem un augu maiņu, augu aizsardzību, augkopības mehanizācijām.

28. septembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notiks nozares jauno profesionāļu meistarības konkurss Viesnīcu pakalpojumi. Konkursā sacentīsies topošie viesnīcu pakalpojumu, viesu uzņemšanas dienesta un viesmīlības pakalpojumu speciālisti no 12 profesionālās izglītības iestādēm: Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, Profesionālās vidusskolas Victoria, Smiltenes tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Bulduru Dārzkopības vidusskolas, Ventspils tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Saldus tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa Viesnīcu pakalpojumi darba uzdevums aptver pilnu numura uzkopšanas procesu: gultu klāšana, istabas uzkopšana, vannas istabas un tualetes telpas uzkopšana, virtuves zonas uzkopšana numuros pēc viesu aizbraukšanas, kā arī to uzturēšanās laikā.

No 5. līdz 6. oktobrim Latgales Industriālajā tehnikumā Daugavpilī deviņi jaunie speciālisti sacentīsies prasmju konkursā Ceļu būve. Konkursā piedalīsies audzēkņi no Smiltenes tehnikuma, Saldus tehnikuma un Latgales Industriālā tehnikuma.

Jaunajiem speciālistiem būs jāveic teorētiskie uzdevumi ne tikai par darba drošību un ugunsdrošību, bet arī par būvniecības procesu, būvniecības dokumentāciju, tehnisko shēmu nolasīšanu un citiem jautājumiem, kas saistīti ar objekta dokumentāciju. Praktiskie darba uzdevumi ietvers repera augstuma pārnešanu, kurā iekļauts ģeodēzijas daļas uzdevums, minerālmateriālu paraugu noņemšana un testēšana, laboratorijas daļas uzdevums, kā arī vispusīgus būvniecības darbus objekta teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oktobrī turpināsies trīs nozaru konkursi: 12. oktobrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā norisināsies nozares prasmju konkurss Skaistumkopšana, bet no 19. līdz 20. oktobrim Liepājas Valsts tehnikumā jaunieši sacentīsies nozares prasmju konkursā Konditors. Savukārt no 26. līdz 27. oktobrim Rēzeknes tehnikumā notiks konkurss Pārtikas ražošana. Plašāka informācija par šiem konkursiem vēl sekos.

Darba uzdevumus ar teorētiskajiem jautājumiem, situāciju analīzi un praktiskajiem jautājumiem sagatavo konkursa organizētāji un nozaru eksperti.

Konkursos noskaidro labākos jaunos nozares speciālistus. Tos organizē, lai veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozaru konkursi notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Informāciju sagatavoja: ­Alise Devjatajeva, Valsts izglītības attīstības aģentūras vecākā informācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.