Olivers Jēkabs Skrapcis saņem Toma Skujiņa kausu

Toma Skujiņa U16 puišu grupā lielo kausu ieguva “MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS” sportists Olivers Jēkabs Skrapcis (centrā). Foto: Māris Vancevičs

Apbalvošanas ceremonijā, kas notika Murjāņu sporta ģimnāzijā, sveikti aizvadītā gada Latvijas jaunatnes kausa laureāti šosejas riteņbraukšanā. Uzvarētāji U12, U14 un U16 zēnu grupās saņēma Latvijas profesionālo šosejas riteņbraucēju – Toma Skujiņa, Krista Neilanda un Emīla Liepiņa – sarūpētos kausus.

Otro gadu pēc kārtas Latvijas jaunatnes kausa šosejas riteņbraukšanā laureāti tika sveikti Murjāņu sporta ģimnāzijā, kur pirms tam sportisti no visas Latvijas sacentās vispārējās fiziskās sagatavotības sacensības.

Jaunatnes kausa kopvērtējumā sportisti sacentās septiņās vecuma grupās. Puišiem U12, U14, un U16 konkurencēs, bet meitenēm U12, U14, U16 un U18 grupās. Sacensības risinājās kopumā sešos posmos, kas risinājās – Dobelē (2 posmi), Kuldīgā, Smiltenē, Rīgā un Mārupē. Jāatzīmē, ka sacensībās startēja ne tikai Latvijas sportisti, bet arī dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas riteņbraukšanas klubiem.

Jāizceļ augošais dalībnieku skaits. Vismaz vienā posmā startēja 77 U16 grupas jaunieši, 87 U14 grupas zēni. Ievērojams pieaugums arī atsevišķās meiteņu grupās. U18 grupā piedalījās 21 sportiste, U16 konkurencē 31 sportiste. Bez individuālā vērtējuma puiši U14 un U16 grupās sacentās arī komandu ieskaitē.

Šī gada lielais jaunums bija Latvijas trīs profesionālo šosejas riteņbraucēju iesaiste. Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš sarūpēja savā vārdā nosauktus kausus. Par Skujiņa kausu sacentās U16, par Neilanda U14, bet par Liepiņa U12 puišu grupu sportisti. Šāda iniciatīva spilgti apliecina mūsu profesionāļu interesi par Latvijas jaunatnes riteņbraukšanā notiekošo, kā arī vēlmi motivēt jaunos riteņbraucējus.

Toma Skujiņa U16 puišu grupā lielo kausu ieguva “MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS” sportists Olivers Jēkabs Skrapcis. Olivers uzvarēja divos posmos – Dobeles ITT sacensībās un Biķernieku trases ITT sacensībās. Kopumā viņam 72 punkti. Otro vietu ieņēma “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA” pārstāvis Kaspars Šalme. Viestura Lukševica audzēknis guva triumfus Jāņa Baukša piemiņas kausā un Mārupes kritērijā. Kopsummā viņam 65 punkti. Labāko trijnieku noslēdza “MSĢ/ RK Liepāja” pārstāvis Markuss Lagzdiņš. Latvijas jauniešu čempions grupas braucienā uz pjedestāla kāpa tikai vienu reizi, esot otrais Biķernieku ITT braucienā. Markusam kopumā 56 punkti.

Krista Neilanda vārdā nosauktajā U14 grupā zēniem par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva “RRS/ MSĢ” pārstāvis Helvijs Kancers. Helvija kontā sezonā trīs uzvaras. To viņš paveica – Dobeles grupas braucienā, Baukša kausā un Mārupes kritērijā. Kopumā Helvijam 77 punkti. Tikai trīs punktus viņam zaudēja cits “RRS/ MSĢ” riteņbraucējs Georgs Tjumins. Georgam uzvaras abās ITT sacensībās Dobelē un Biķerniekos. Trešajā pozīcijā ar 60 punktiem Arvīds Logins (“RRS/ MSĢ”). Arvīdam otrā vieta Biķernieku ITT braucienā un trešā vieta Dobeles grupas braucienā.

Emīla Liepiņa U12 zēnu grupā 41 dalībnieka konkurencē pirmo vietu izcīnīja “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA” sportists Edvards Vēvers, kurš uzvaru izcīnīja Biķernieku ITT sacensībās un kopumā tika pie 63 punktiem. Otro vietu ieguva “RRS” pārstāvis Valts Skujiņš, kurš startēja trīs posmos un uzvarēja Dobeles ITT un Mārupes kritērijā (kopumā 57 punkti). Trijnieku noslēdza Smiltenes kausā uzvarējušais Mārtiņš Galoveckis no “RRS”. Viņam 50 punkti.

Meitenēm Latvijas sportistēm lielisku konkurenci sarūpēja Ukrainas riteņbraucējas. U18 grupā uzvaras laurus plūca Jūlija Pčelintseva, kurai uzvaras pēdējos trīs posmos – Smiltenē, Biķerniekos un Mārupē (kopā 72 punkti). Otrā vieta Dobeles sporta skolas pārstāvei Lindai Eihmanei, kura bija otrā Mārupes kritērijā un kopumā nopelnīja 58 punktus. Trešo vietu ieņēma cita Ukrainas riteņbraucēja Olga Dehitar. Viņai augstākais panākums bija otrā vieta Smiltenes kausā (50 punkti).

U16 grupā sīvā cīņā pirmo vietu ieguva Ukrainas riteņbraucēja Valērija Ponomarenko (70 punkti). Tikai trīs punktus viņai zaudēja Baukša kausā uzvarējusī Līva Šlosberga no “RRS”. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Amanda Reilija Zariņa no Baldones Riteņbraukšanas nodaļas. Oļega Meļeha audzēknei divas trešās vietas abos individuālajos braucienos (sezonā kopumā – 44 punkti).

U14 meiteņu grupā Latvijas sportistēm pirmās divas vietas. Uzvaras laurus plūca “RRS” pārstāve Laura Klismete. Treneru Raivja Belohvoščika un Anša Brēmaņa audzēkne palika nepārspēta Biķernieku ITT sacensībās. Otrās vietas viņai Baukša kausā un Mārupes kritērijā (kopumā 65 punkti). Par pieciem punktiem mazāk nopelnīja Katrīna Amanda Kozlovska (“RRS”), kurai iegūta otrā vieta. Amandai lielākais panākums Smiltenē, kur gūta otrā vieta. Trešā vieta lietuvietei Monikai Litunskaitei, kura uzvarēja pirmās trīs sacensības, bet tālāk nestartēja. Arī viņai 60 punkti.

U12 meiteņu grupā sezonas čempiones kausu godam izcīnīja Lote Lange no “RRS”. Viņa uzvarēja Dobeles ITT braucienā un kopumā nopelnīja 65 punktus. Otrā pozīcijas viņas komandas biedrenei Nonnai Vlasenko (57 punkti), bet trijnieku noslēdza Samanta Celitāne (35 punkti), kura sasniedza labāko laiku Biķernieku ITT braucienā.

Komandu vērtējumā U16 puišu grupā uzvarēja trenera Jāņa Veides vadītā “MSĢ” vienība, izcīnot 215 punktus. Otrajā vietā sekoja Viestura Lukševica trenētā “Kuldīgas NSS/ Goldingen CA” ar 143 punktiem. Tikmēr trijnieku noslēdza “RRS” vienība (103 punkti).

U14 grupā par čempioniem kļuva “RRS” vienība (293 punkti). Otrā vieta Oļega Meļeha un Ulda Puzaka Ķekavas NSS (61 punkts). Tik pat punkti arī trešo vietu ieguvušajai Kuldīgas komandai, kas ķekavniekiem piekāpās tikai pēc papildus rādītāja.

Šobrīd sportisti savās sporta skolās un klubus plānveidīgi gatavojas jaunajai sezonai, kas solās būt sacensībām bagātīga Baltijas mērogā. U16 grupām galvenais notikums būs Eiropas Jaunatnes Olimpiāde, kas risināsies Slovēnijā. Baltijas čempionāts grupas braucienā tikmēr notiks Alītas pilsētā Lietuvā, bet individuālais brauciens notiks Biķernieku trasē, Rīgā. Latvijas jaunatnes kausa posmi  tiek plānoti – Dobelē, Rīgā, Kuldīgā, Smiltenē un Mārupē.

Informāciju sagatavoja: Toms Markss, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs