Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Oktobrī notiks akcija “Latviešu valoda man ir…”

Viena no valstiskās, nacionālās piederības un apziņas pamatvērtībām ir valoda. Mums tā ir latviešu valoda. Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma 15. oktobrī šogad un turpmāk tiks svinēta Valsts valodas diena. Šis datums nav izvēlēts nejauši. 1998. gada 15. oktobrī Satversmes 4. pantā tika nostiprināta valsts konstitucionālā vērtība: “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot ceļu uz Valsts valodas dienas svinībām, Latviešu valodas aģentūra rosina iesaistīties akcijā “Latviešu valoda man ir…”. Akcijā var piedalīties ikviens latviešu valodas lietotājs, iesniedzot savu vēstījumu vietnē vards.valoda.lv. Katrs ir aicināts paust pārdomas un atziņas, turpinot apgalvojumu “Latviešu valoda man ir…”. Tā izveidosim latviešu valodas lietotāja domu un atziņu kopumu, kas ataino mūsu vērtības, latviešu valodas lietojuma paradumus un attieksmi pret valodu ikdienas situācijās, izglītībā, kultūrā, zinātnē, aizsardzības, veselības un daudzās citās jomās.

Akciju sākam ar izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces un Latviešu valodas aģentūras direktora Jāņa Valdmaņa pārdomām par valsts valodas nozīmi sabiedrībā.

Akcija norisināsies no 2021. gada 6. septembra līdz 15. oktobrim – Valsts valodas dienai –, un iesūtītos valodas vērtību stāstus apkoposim līdz 18. novembrim, Latvijas Republikas dzimšanas dienai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai latviešu valoda ir mūsu mājoklis, kurā jūtamies saprasti, piederīgi un līdzdalīgi!

Informāciju sagatavojusi: Ieva Mūrniece, Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.