Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola saņēmusi Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karogu

Foto: No personīgā arhīva

5.maijā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni kopā ar skolas direktori Ievu Zariņu un vēstures skolotāju Līgu Bukovsku piedalījās Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga svinīgās maiņas pasākumā Limbažu Valsts ģimnāzijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Limbažos satikās 10  Ziemeļvidzemes skolas – no Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Smiltenes, Gaujienas, Alūksnes un Stalbes.

Pasākums sākās ar skolu prezentācijām, akcentējot par skolā paveikto pēdējos divos gados. Ar mūsu skolas svarīgākajām aktivitātēm iepazīstināja 8.klases skolnieces Katrīna Zariņa un Marta Kalniņa. Meiteņu prezentācija atstāja iespaidu uz klātesošajiem, jo saņēmām daudz labus vārdus un komplimentus par to.

Klātesošos uzrunāja viceadmirālis Andrejs Gaidis Zeibots, VISC Neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa, Jaunsardzes Vidzemes novada pārvaldes vadītājs Aigars Savickis, kas pasniedza atzinību mūsu skolai par jaunsargu aktivitātēm. (Mēs lepojamies, ka Aigars Savickis ir bijis arī mūsu skolas sporta skolotājs!).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunu laikā tika pieminēta pašreizējās situācijas aktualitāte, aicinājums novērtēt brīvības un neatkarības nozīmi, kā arī darīt visu, lai stiprinātu šīs vērtības. Tad sekoja skolu diskusija par demokrātijas stiprināšanu, svinīgais visu skolu dalībnieku, viesu gājiens pie piemiņas vietām – Dāvidam Sīmansonam, Kārlim Baumanim un Brīvības cīņās kritušajiem. Gājiens noslēdzās Limbažu sv. Jāņa baznīcā, kur visus uzrunāja mācītājs un Zemessardzes kapelāns – majors Raimonds Krasinskis.

Un tad bija pienācis svinīgākais un svarīgākais brīdis –  Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņa. Limbažu valsts ģimnāzijas direktore G.Lāce nodeva karogu viceadmirālim Gaidim Andrejam Zeibotam, kas karogu ielika mūsu skolas direktores I.Zariņas rokās.

Mēs esam lepni kļūt par karoga glabātājiem un turēt augstu Cēsu pulka skolnieku rotas karavīru piemiņu!

Informāciju sagatavoja: Līga Bukovska, vēstures skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.