Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēgušās Valgas pagasta pašvaldību vēlēšanas

Pēc Valgas pagasta pašvaldības vēlēšanu provizorisko rezultātu paziņošanas “Reformu partijas” pārstāvji ieradās apsveikt vēlēšanu apvienību “Valga 2.1”, ar kuru, visticamāk, veidos koalīciju. Foto: Tīts Loims

Lai gan Valgas pagasta pašvaldību vēlēšanās ir uzvarējusi “Centra partija”, pagaidām visticamākais variants ir vēlēšanu apvienības “Valga 2.1” un “Reformu partijas” koalīcija, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Centra partijai”, tāpat kā iepriekšējās vēlēšanās, bija labākais rezultāts, tomēr šoreiz viņu pārsvars pār sekotājiem bija mazāks – “Centra partija” ieguva 31,1 % balsu, kamēr “Valga 2.1” ‒ 29,2 %, bet “Reformu partija” ‒ 24,6 % balsstiesīgo vēlētāju balsu, EKRE (Igaunijas konservatīvā tautas partija) ieguva 14,1 %, “Zaļā partija” saņēma 1 procentu atbalsta.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem, šādi vēlēšanu rezultāti “Centra partijai” nodrošinās astoņas no 25 deputātu vietām, tikpat deputātu vietu būs vēlēšanu apvienībai “Valga 2.1” , “Reformu partijai” sešas, kamēr EKRE būs pārstāvēta ar trim deputātiem.

Iepriekšējās vēlēšanās otro vietu ieņēma “Reformu partija”, sociāldemokrāti palika trešie, bet IRL (“Isamaa un Res Publica” alianse) ‒ ceturtie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs esam spējuši saprotami runāt ar saviem vēlētājiem, nest savu vēstījumu tautai. Tas ir svarīgi,” pēc vēlēšanām teica vēlēšanu apvienības “Valga 2.1” pārstāve un pašreizējā pagasta pārvaldniece Monika Rogenbauma.

M. Rogenbaumas pārstāvētā apvienība dara visu iespējamo, lai izveidotu koalīciju ar “Reformu partiju”.

“Mans redzējums un mūsu vēlēšanu apvienības vīzija ir tāda, ka mēs sadarbosimies ar “Reformu partiju”,” sacīja M. Rogenbauma, piebilstot, ka citu spēku dalībnieki ir laipni aicināti pievienoties koalīcijai, ja viņi to vēlas. Viņa arī paskaidroja, ka “Centra partija”, ar kuru valdošajai koalīcijas ir bijušas lielas nesaskaņas, jaunajā savienībā netiks uzņemta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neilgi pēc rezultātu paziņošanas “Reformu partijas” deputāti ieradās apsveikt apvienību “Valga 2.1”, tāpēc sākotnēji šķiet, ka plāns izveidot kopīgu koalīciju ir reāls. Abiem politiskajiem spēkiem kopā būtu 14 balsis 25 locekļu padomē, tātad diezgan stabils vairākums.

Lai gan uzvarēja “Centra partija”, partijas pārstāvji pēc provizorisko rezultātu paziņošanas neizskatījās īpaši laimīgi.

 “Centra partijas” pārstāvis Allains Karuse, kas iepriekšējās vēlēšanās tika pie lielākā atbalsta ‒ 1089 balsīm, šoreiz saņēma tikai 155 balsis, vislielākais atbalsts bija viņa meitai, bijušajai pagasta pārvaldniecei Esterei Karusei ‒ 737 balsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan E. Karuse gan pašas, gan partijas rezultātus novērtēja kā labus, viņa pieļāva iespēju, ka arī turpmāk “Centra partijai” būs jādarbojas opozīcijā.

“Šobrīd neko konkrētu nevaru pateikt, jo vēl neesmu runājusi ar citām partijām. Agrāk mums ir bijusi laba sadarbība ar EKRE, bet tajā pašā laikā mums ir bijusi laba sadarbība arī ar “Reformu partiju”, un, ja paskatāmies, tad “Reformu partija” un “Centra partija” ir koalīcijā valsts līmenī. Tas būtu ļoti noderīgi arī Valgas pašvaldībai,” sacīja Estere Karuse.

Pirmdienas rītā Monika Rogenbauma teica, ka joprojām dod priekšroku koalīcijai ar “Reformu partiju”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.