Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzies Vabaduse ielas pārveides arhitektūras konkurss

Pārveidojot Vabaduse ielu Valgā, pašvaldība vēlas padarīt to cilvēkiem ērtāku un draudzīgāku, samazināt auto plūsmu un ļaut uzņēmējiem attīstīt āra biznesa iespējas. Foto: “R-Konsult” projekta skice

Noslēdzies arhitektūras konkurss, kura uzdevums ir padarīt pievilcīgāku vienu no Valgas pilsētas centrālajām maģistrālēm ‒ Vabaduse ielu. Konkursā uzvarēja uzņēmums “R-Konsult” , laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas pagasta pašvaldība konkursu rīkoja, lai atrastu ielai jaunu veidolu. Šobrīd tā ir pārāk putekļaina un trokšņaina, nav pietiekami apzaļumota. Cilvēkiem nav soliņu, kur apsēsties, lietusūdens appludina ēku pagrabus, Priimetsa skolai nav nepieciešamās autostāvvietas iepretim galvenajām durvīm, ietve pie Valgas muzeja ir par šauru, piekļuve bērnudārzam “Buratino” ir sarežģīta un uz ielas vienmēr ir daudz auto, kas vēlas veikt kreiso pagriezienu. Ielas brauktuve vietām ir pat 12 metru plata, pa to lielā ātrumā pārvietojas transportlīdzekļi.

Pašvaldības vēlme ir samazināt automašīnu pārvietošanās ātrumu un, sašaurinot ceļu, iegūt vairāk vietas gājējiem, vieglajiem transportlīdzekļiem, kā arī piedāvāt labākus apstākļus uzņēmējiem.

“Svarīgi bija tas, kā iela izskatīsies pēc pārveidošanas, kādas iespējas tā piedāvās pilsētas iedzīvotājiem, viesiem un uzņēmējiem. Uzvarētāju darbs bija nedaudz vienkāršāks un saprotamāks salīdzinājumā ar pārējiem, tas sevī apvienoja citu konkursa dalībnieku labākos piedāvātos risinājumus,” skaidro Valgas pagasta pašvaldības arhitekts Jirži Tintera.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar uzvarējušo projektu, brauktuves platums tiks samazināts līdz sešiem metriem un abās brauktuves pusēs būs 1,4 metrus plata velojosla. Tajās vietās, kur būs iespējams, tiks paplašinātas ietves un veikta papildu apzaļumošana. Tādā veidā palielinās no automašīnām brīvo zonu, tiks izveidotas nepieciešamās stāvvietas, sezonālās biznesa aktivitātes iegūs iespēju pārvietoties ārtelpās.

“Ja viss noritēts tā, kā mēs paredzam, projekts varētu būt pabeigts, ātrākais, pēc trim gadiem,” sacīja pašvaldības arhitekts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.