Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti dzejas autoru-iesācēju konkursa “Tu arī mani spēsi izpildīt” uzvarētāji

Publicitātes foto.

Sestdien, 15.oktobrī, Saieta namā “Lugažu muiža” norisinājās novadniekiem-literātiem Velgai Krilei un Arturam Gobam veltītā dzejas autoru – iesācēju konkursa “Tu arī mani spēsi izpildīt” noslēguma pasākums. Tā laikā izskanēja jauno autoru oriģināldarbi, bet muzikālo noskaņu piešķīra dziesminiece Elīna Līce. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss tika izsludināts augustā, savus darbus dalībnieki varēja iesūtīt līdz 1. oktobrim. Kopumā tika saņemti 44 pieteikumi – dzejoļu kopas, no tām 36 pieaugušo grupā, astoņas –  bērnu/jauniešu vecuma grupās, no dažādām Latvijas vietām: Daugavpils, Siguldas, Rīgas, Alūksnes, Līvānu novada, Valmiermuižas, Apes, Ķekavas u.c. 

Nezinot autoru vārdus un uzvārdus, iesūtītās dzejoļu kopas vērtēja žūrijas komisija sešu cilvēku sastāvā: Zane Brūvere-Kvēpa –  filoloģe, dzejniece un tulkotāja, Līga Šnuka – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas teātra mākslas, latviešu valodas un literatūras skolotāja, Anita Anitīna – dzejniece, Evija Stālmeistere – Valkas pagasta amatierteātra “Rūdis” režisore un šī konkursa aizsācēja, Līga Sudare – literatūrzinātniece un Rīgas Juglas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Vaira Vucāne – Latvijas Bērnu fonda viceprezidente. 

Žūrijas komisijas dalībniece L. Šnuka atklāj: “Bija ļoti grūti. Vairākas reizes laboju, šaustīju sevi, meklēju atbildes un zīmes sevī un apkārt, jo šogad ir ļoti spēcīgi dzejoļi, tos caurstrāvo oriģinalitāte, īpaši – forma, bet arī saturiski. Vieglāk “atsijāt”, ja dzejā ir jaušamas banalitātes, taču šogad to ir ļoti maz – varbūt tāds skarbs laiks, kas licis sevi pārvērtēt, skarbi “izcilāt”, lieko un neīsto metot prom. Izlasot visus iesūtītos darbus, secināju, ka pasaule kļūst inteliģenta. Tas jaušams faktiski visu dzejnieku – jā, dažus jau noteikti par tādiem var dēvēt, iesūtītajos darbos.” 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Artura Gobas balvu un 50 EUR vecuma grupā “10-13 gadi” ieguva Marta Morozova no Lībieškalna, Ogres novads.
  • Artura Gobas balvu un 50 EUR vecuma grupā “14-17 gadi” ieguva Karlīne Katrīna Kleinberga no Baldones.
  • Velgas Kriles balvu un 100 EUR vecuma grupā “18 gadi un vecāki” ieguva Evija Martukāne- Laganovska no Rīgas.

Vecuma grupā “18 gadi un vecāki” otro vietu ieguva Inga Kaļva-Miņina no Rēzeknes, bet trešo vietu Kristīne Jučkoviča no Rīgas. 

Konkursa laureātu dzejoļi lasāmi šeit

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, īpaši tiem, kas sestdien ieradās klātienē, lai priecētu visus klātesošos ar dzejas lasījumiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas bibliotēkas un Saieta nama “Lugažu muižas” organizētais un Latvijas Bērnu fonda un Valkas novada pašvaldības atbalstītais dzejas autoru – iesācēju konkurss bērniem un pieaugušajiem “Tu arī mani spēsi izpildīt” tiek organizēts ar mērķi atklāt jaunos dzejas talantus, kā arī veicināt un iedrošināt literāro dotību attīstīšanu dažādu paaudžu autoriem. 

Informāciju sagatavoja: Līga Tetere, Valkas novada Centrālās bibliotēkas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.