Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Netipiska sadzīves tehnika, kas būtiski atvieglos ikdienu

Mūsdienās dzīve nav iedomājama jau bez elektronikas, piemēram, viedtālruņa, datora un televizora,  bet sadzīves tehnika mājās šķiet tikpat pašsaprotama kā mēbeles, logi un durvis. Kā gan varētu dzīvot bez ledusskapja, plīts, veļas mašīnas un putekļu sūcēja? Tas, protams, ir iespējams, bet ikdiena būtu daudz sarežģītāka un daudzi ikdienišķi procesi tik laikietilpīgi, ka, ja astoņas stundas jāpavada darbā, diezin vai spēsiet to izdarīt.

Tehnoloģijām attīstoties, arī sadzīves tehnika tiek nepārtraukti uzlabota, un tagad ir pieejamas iekārtas, kas vēl vairāk spēj atvieglot ikdienu jebkurā mājsaimniecībā. Turpinājumā iepazīstināsim Jūs ar dažām iecienītām, bet vēl aizvien ne tik tipiskās sadzīves iekārtām.

Viedās tējkannas

Jā, arī tādas mazās sadzīves ierīces kā tējkanna, mūsdienās kļūst viedas. Piemēram, tējkanna Polaris aprīkota ar vadības paneli, kas, pieslēdzoties Wi-Fi, ļaus Jums to vadīt to viedtālruņa.

Varētu šķist, kam gan tas vajadzīgs? Bet iedomājieties, ka jebkurš Jūsu ģimenes loceklis no jebkuras vietas pasaulē var ieslēgt tējkannu, lai brīdī, kad atgriežaties mājās, ūdens būtu karsts. Konkrēti Polaris PWK 1725CGLD modelis veidots ar 1,7 l lielu stikla korpusu. Šo tējkannu var kontrolēt neierobežots lietotāju skaits, un tā aprīkota ar jaunu patentētu tehnoloģiju “Waterway Pro”, kas ļauj piepildīt tējkannu ar ūdeni, nemaz neatverot tās vāku, tātad to būs ērti izdarīt arī ar vienu roku.

Iedomājieties, ka, izmantojot viedo tējkannu, varēsiet tajā ieliet ūdeni iepriekšējā vakarā, bet, no rīta pamostoties, ar viedtālruni varēsiet uzvārīt ūdeni nemaz neaizejot uz virtuvi. Tējkannai, protams, ir arī režīms, kas bloķēs tās darbību, ja tvertne ir tukša, kā arī ūdeni var ne tikai vārīt, bet arī uzsildīt līdz 50, 70, 80 vai 90 grādu karstumam, lai Jūs varētu pagatavot arī izcilu tēju, kurai nav nepieciešams verdošs ūdens.

Veļas mašīna ar žāvētāju

Vēsturiski pēc tam, kad veļas mašīnas kļuva arī aizvien efektīvākas, parūpēties par mājsaimniecību kļuva aizvien vienkāršāk, jo veļas mazgāšana ar rokām aizņēma ļoti garas stundas. Daudzās ģimenēs bija, piemēram, noteiktas veļas dienas, kad teju visa diena tika pavadīta mērcējot, mazgājot, skalojot, izgriežot un karinot veļu.

Mūsdienās tas viss ir daudz vienkāršāk. Pēc tam, kad būsiet sašķirojis veļu pa materiāliem un krāsām, Jums tikai atliek ievietot netīro apģērbu veļas mazgājamā mašīnā, pievienot mazgāšanas līdzekli, iestatīt vēlamo temperatūru, režīmu un palaist to. Pēc noteikta laika veļas mašīna, visticamāk ar skaņas signālu, Jums ziņotu, ka veļas mazgāšanās cikls ir pabeigts.

Ja viedās tējkannas ir samērā reti sastopamas, tad viedās veļas mašīnas jau kļūst par tipiskām iekārtām daudzās mājsaimniecībās, bet vēl daudzpusīgāka un ērtāka ierīce, kas vēl nav ieguvusi tik lielu popularitāti ir veļas mašīna ar žāvētāju.

Pat, ja Jums jau ir veļas žāvētājs, tad, apvienojot abas ierīces vienā, Jūs iegūsiet ne tikai vairāk vietas, bet Jums nebūs jāpārcilā mitras drēbes. Veļas mašīnas žāvētāji mazgā veļu tikpat labi kā parastas veļas mašīnas, taču, ņemot vēra, ka žāvēšanai nepieciešama vieta, ar vienu reizi iespējams izžāvēt salīdzinoši mazāk veļas nekā ar parastu veļas žāvētāju. Šis risinājums ir ērts variants tiem, kas iecienījuši veļu žāvēt izkarot, bet pa laikam nepieciešams veļas žāvētājs.

Robots putekļu sūcējs

Grīdas tiek tīrītas bez Jūsu iesaistes. iRobot uzskatāms par nišas aizsācēju, taču šobrīd strauju popularitāti ieguvuši ir arī Xiaomi putekļu sūcēji roboti. Šīs nelielās viediekārtas būs Jūsu ikdienas palīgi, nodrošinot patīkamu tīrību mājās. Tāpat kā citas viedās ierīces, arī putekļu sūcēji roboti kontrolējami izmantojot Wi-Fi, tātad varēsiet sekot līdzi tā darbībai un kontrolēt to arī tad, kad neatrodaties mājās.

Kas vēl patīkamāk, piemēram, Xiaomi ražotais Roborock putekļu sūcējs s7 ir ne vien putekļu sūcējs, bet arī mops. Izmantojot skaņas vibrācijas tehnoloģiju, Jūsu grīdas tiks notīrītas pat 3000 reižu minūtē. Lai novērstu samirkšanu, Roborock putekļu sūcējs spēj noteikt paklājus, bet, izmantojot LiDAR kameru, putekļu sūcējs noteiks šķēršļus, atbilstoši pielāgojot maršrutu, lai izvairītos no tiem.

Veļas mašīnas ar žāvētāju un citus mūsdienīgus palīgus ērtākai ikdienai atradīsiet interneta veikalā 220.lv – ieskatieties un izvēlieties sev vajadzīgo!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.