Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Muzejs rosina māksliniekus piedalīties izstādē “Krāsredze”

Valkas novadpētniecības muzeja speciāliste Viktorija Maļukova aicina māksliniekus, kuri dzīvo Valkas novadā vai ir kā citādi ar to saistīti – te ir mācījušies, kādu laiku dzīvojuši vai strādājuši, piedalīties ikgadējā spilgtajā vietējā mākslas dzīves notikumā – izstādē “Krāsredze”. Foto: Inga Karpova

Arī šogad Valkas novadpētniecības muzejs organizē tradicionālo Valkas novada mākslinieku darbu izstādi. Šogad izstādei dots nosaukums “Krāsredze”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, kāpēc izstādei izvēlēts šāds nosaukums, muzeja speciāliste Viktorija Maļukova skaidro: “Nav jau tikai spilgtas krāsas, piemēram,  sarkana, oranža vai dzeltena. Arī melnā un pelēkā ir krāsas, ar kurām uz audekla izteikt savas domas un emocijas. Katru gadu cenšamies šai izstādei atrast neitrālu nosaukumu. Šajā gadā mākslinieki var izpausties savā krāsu redzējumā un saspēlē. Izstādē var piedalīties jebkurā žanrā strādājoši mākslinieki ar vienu darbu, kas līdz šim nav eksponēts un ir radīts, sākot ar 2020. gadu.”

Katru gadu vidēji izstādei savu radošo veikumu iesniedz aptuveni 30 mākslinieki.

V. Maļukova aicina izstādei darbus iesniegt līdz 8. martam darbdienās no pulksten 8 līdz 17 Valkas novadpētniecības muzejā Valkā, Rīgas ielā 64. Izstāde “Krāsredze” būs apskatāma muzeja izstāžu zālē no 18. marta līdz  6. maijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt izstādes atklāšana, kas ir kupli apmeklēts pasākums, paredzēta 18. martā.

Kamēr ar interesi gaidām novada mākslinieku izstādi, pašlaik novadpētniecības muzejā līdz 4. martam apskatāma Valmieras muzeja ceļojošā izstāde “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē 20. gadsimta 1. pusē”. Izstādi papildina Valkas novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeti.

V. Maļukova stāsta, ka šajā ceļojošajā izstādē atspoguļotas vid­zemnieku muzicēšanas tradīcijas un kādi mūzikas instrumenti agrākos laikos bijuši populāri.

“19. gadsimta beigās un 20. gadsimta pirmajā pusē Latvijā un Vidzemē lielā skaitā izplatījās fabrikās ražoti mūzikas instrumenti. Modē nāca fokstroti un šlāgeris. Gandrīz katrā mājā bija kāds pirkts vai pašdarināts mūzikas instruments, kāds tautas spēlmanis, kurš prata kaut ko spēlēt. Mijiedarbojoties vecām ziņģēm un tautas melodijām, veidojās īpatnējs tautas muzikantu repertuārs, kas saglabāts un turpina dzīvot arī šodien,” stāsta muzeja darbiniece. Izstāde apskatāma: pirmdienās – piektdienās no pulksten 10 līdz 17, sestdienās no pulksten 10 līdz 16.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.