Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mūze: Jūdžinā neviens metiens nebija tehniski labs

Foto: No “Instagram”

Līnai Mūzei pasaules čempionātā ASV pilsētā Jūdžinā neviens no metieniem neizdevās tehniski labs, atklāja sestās vietas ieguvēja šķēpmešanā pasaules čempionātā Mūze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka piektdien pasaules vieglatlētikas čempionātā ASV Mūze šķēpmešanas sacensībās izcīnīja sesto vietu.

Viņa šķēpu meta 61,26 metru tālumā, bet sestā vieta ir Latvijas sportistu visu laiku labākais rezultāts sieviešu pasaules čempionātu sacensībās.

“Fiziski biju labā formā, taču tehniski bija ļoti daudz kas labojams. Tāpēc šobrīd līdz Eiropas čempionātam vairāk uzsvaru liksim uz tehnikas pilnveidošanu,” uz rezervēm norādīja šā brīža Latvijas šķēpmešanas līdere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Citādi es teiktu, ka esmu priecīga iekļūt finālā un pēc tam apsteigt pusi no fināla dalībniecēm. Zaudēju šķēpmetējām, kurām gandrīz visām bija iespaidīgāki personiskie rekordi nekā man vai medaļas iepriekšējos čempionātos. Viņas bija stiprākas,” rezumē labākā rezultāta Latvijas delegācijā šajā pasaules čempionātā autore.

Viņa atzīst, ka pati “netrāpīja šķēpā” nevienu metienu, kas nozīmē potenciālu, ja kļūmes tehnikā izdosies novērst.

“Tehniku ietekmēja traumas. Sezonu iesāku labi, arī treniņnometnē tehniskais izpildījums bija labs, “bloka” kāju liku taisni. Tomēr sacensībās Talsos otrajā metienā aizķēros aiz seguma vietā, kur saskaras vecais un jaunais, un satraumēju potīti, saplēšot arī sānu saites. Turpinot trenēties, nevarēju saprast, kāpēc sāpes bija tik lielas,” stāsta sportiste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Talsu šķēpos” viņa gan maija beigās uzvarēja ar rezultātu 60,77 metri, kas tika sasniegts pirmajā metienā, taču šī “Pirra uzvara” ietekmēja gatavošanos pasaules čempionātam, jo savainojuma dēļ ilgu laiku izpalika tehniskais darbs metienu izpildē. Turklāt traumēta tika tieši šķēpmešanā svarīgākā atbalsta kāja.

Savainojums ir jūtams joprojām, un sacensībās jāstartē ar pretsāpju līdzekļiem, taču pie tā ir pieraduši daudzi sportisti, saka Mūze.

Pēc labā starta Jūdžinā jau izskanējušas domas, ka labākā no Eiropas sportistēm pasaules meistarsacīkstēs var pretendēt uz augstu sasniegumu arī Eiropas čempionātā Minhenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mazāk jādomā par to, ko es varētu izdarīt Eiropas čempionātā, un jāaizmirst par šī brīža panākumu pēc iespējas ātrāk, jo Eiropas meistarsacīkstēs viss atkal sāksies no nulles. Nevienai sportistei par iepriekšējiem panākumiem nekādas priekšrocības netiek piešķirtas. Jābūt labā fiziskā, tehniskā un psiholoģiskā gatavībā,” pēc iespējas ātrāk startu ASV grib aizmirst šķēpmetēja.

Viņa uzsver, ka viņai grūtākās liekas kvalifikācijas sacensības – gan emocionāli, gan psiholoģiski.

Līdz startam Eiropas čempionātā, kur kvalifikācijas sacensības sievietēm notiks 18.augustā, Mūze paredz startu vēl divās sacensībās, uzsvaru liekot uz gatavošanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl nav zināms, vai viņa šajā nedēļas nogalē startēs Valsts prezidenta balvas izcīņā Valmierā. Ne tikai traumas dēļ, bet arī uzkrātā milzu noguruma dēļ, divreiz šķērsojot Atlantijas okeānu un šobrīd izejot aklimatizāciju pēc atgriešanās Latvijā nedēļas sākumā.

Šobrīd viņas treneris ir Zigismunds Sirmais, jo ar somu treneri Kimmo Kinnunenu sadarbība tika pārtraukta uzreiz pēc Tokijas olimpisko spēļu sacensībām, bet Arnis Noveičuks atbild par fizioterapiju un fizisko sagatavotību.

“Nevarējām būt kopā ar Kinnunenu. Tas ir svarīgākais iemesls, jo Covid-19 laikā treniņnometņu vietā biju spiesta trenēties attālināti. Man tika sūtīti treniņu plāni, taču olimpiskajā gadā tā nebija tāda sagatavošanās, uz kādu biju cerējusi,” skaidro Mūze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīga gatavošanās gan bija arī daudzām konkurentēm, un tomēr šobrīd sportiste jūtas labāk, kad nav jākārto daudzas ārpus sporta esošās formalitātes.

“Savādāk es ļoti daudz no Kinnunena iemācījos, un daudz tika sasniegts. Treneris ir labs. Tomēr šis ir pareizais lēmums, ko apstiprina Jūdžinā sasniegtais fināls,” apmierināta ar izdarīto izvēli ir Mūze.

Šosezon viņai prioritāte ir Eiropas čempionāts, bet bez tā tiek plānoti vēl arī dalība trijos Dimanta līgas posmos un finālā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad negribu ar startiem pārforsēt. Pēc sezonas noteikti jāsaved kārtībā veselība, lai var gatavoties nākamajai sezonai, jo tajā jau varēs sākt pildīt normatīvus nākamajām olimpiskajām spēlēm Parīzē, kas ir četrgades lielais mērķis,” saka šķēpmetēja.

Eiropas U-23 čempionātā viņa jau ir uzvarējusi. Tāpat šogad Portugāles pilsētā Leirijā marta vidū uzvarēts Eiropas kausā mešanu disciplīnās.

Eiropas čempionātā sportiste startējusi četrreiz, augstāko vietu – desmito – izcīnot debijas čempionātā 2012.gadā Helsinkos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.