Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mūsdienīgas darba vides izveide

Kāda ir mūsdienīga darba vide? Tā ir vide, kurā jūtamies ērti gan fiziski, gan emocionāli, kur varam būt produktīvi un nejust būtiskus traucēkļus, kas neļautu koncentrēties darba pienākumu veikšanai. Kam pievērst uzmanību, izveidojot mūsdienīgu darba vidi sev vai sava uzņēmuma komandai? 

Laba telpu energoefektivitāte

Darba telpu energoefektivitāte ietekmē ne tikai to ekspluatācijas izmaksas, kas ikvienam uzņēmumam ir ļoti būtiski, bet arī to, kā darbinieki šajās telpās jūtas, kāda ir viņu produktivitāte un emocionālā labsajūta. Kvalitatīvs, pēc labākajiem energoefektivitātes standartiem veikts telpu vai visas ēkas remonts ir ļoti būtisks, lai varētu izveidot mūsdienīgu darba vidi, kurā ikviens jūtas labi un var maksimāli koncentrēties saviem darba pienākumiem. Ja ziemā no logiem pūš, grīda ir auksta un vasarā, lai pastrādātu, jātaisa caurvējš, tad diez vai to var saukt par energoefektīvu un komfortablu darba vidi, kurā iespējams produktīvs darbs. Tāpēc ikvienam uzņēmumam vēlams nopietni padomāt, kur tas ierīko darba telpas. Ja nepieciešams, jau laikus jādomā par remontu un uzlabojumiem.

Patīkams un veselīgs mikroklimats

Tādi faktori kā gaisa temperatūra, gaisa mitrums, gaisa plūsmas ātrums, ventilācijas parametri, dažādi aromāti, smakas, alergēni – tas viss kopā veido mikroklimatu, kurš ietekmē darba apstākļus, kopējo pašsajūtu, atstāj ietekmi uz veselību gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Neveselīgs mikroklimats var būt par iemeslu tā saucamajam slimās ēkas sindromam, kas negatīvi ietekmē pašsajūtu un veicina dažādu traucējošu simptomu rašanos. Visbiežāk tas saistīts ar elpceļiem, ādas stāvokli, kā arī neiroloģiju. Tāpēc, iekārtojot modernu darba vidi, vēlams noskaidrot, kāds ir telpu stāvoklis, kā tas ietekmē mikroklimatu, kādi uzlabojumi nepieciešami, lai padarītu to veselībai draudzīgu. Jums var noderēt dažādas modernās tehnoloģijas, kas ļauj monitorēt telpas gaisu, nepieciešamības gadījumā mitrināt, sausināt vai attīrīt to. Pieejami arī ogļskābās gāzes mērītāji, ka signalizē, kad telpas jāvēdina.

Ergonomiskas mēbeles un moderns interjers

To, kā darbinieks jūtas vietā, kur viņam ik dienu jāpavada daudzas stundas, būtiski ietekmē arī iekārtojums – mēbeles, kā arī dažādi interjera elementi. Darba vidē ļoti nozīmīga ir ergonomikas likumu ievērošana, jo tas tiešā veidā atstāj iespaidu uz cilvēka pašsajūtu. Vai darba galdi un krēsli ir regulējami un pielāgojami katra darbinieka individuālajām vajadzībām? Vai mēbeles izvietotas tā, lai, piemēram, datora ekrānā nespīdētu saule, lai uz muguras nepūstu vējš, kad tiek atvērts logs, un nerastos citas neērtības, kas traucē strādāt? Protams, vienmēr ir patīkami un motivējoši strādāt, ja darba vide ir moderna, ērta un patīkama. Tāpēc ir vērts padomāt ne tikai par praktiskiem, bet arī estētiskiem risinājumiem – telpaugiem, atpūtas zonu, iespēju ērti novietot personīgās mantas utt.

Mūsdienīgi apgaismojuma risinājumi

Ergonomiskas un modernas darba vides izveidē īpaši vietu ieņem apgaismojuma risinājumi. Ja tie nav atbilstoši, tad tas traucē produktīvi strādāt, vairo nogurumu un pat negatīvi ietekmēt redzi un citus veselības rādītājus. Tādēļ vēlams piesaistīt jomas speciālistus, lai darba telpās ierīkotu labākos apgaismes objektus, kā arī izvēlētos spuldzes, kurām ir atbilstošs tonis un intensitāte konkrēto pienākumu veikšanai. Apgaismojuma sistēma arī ietekmē to, cik energoefektīva ir darba telpa un cik lieli ir saimnieciskie izdevumi. Izvēloties ekonomiskās LED spuldzes, būs arī zemāks elektrības patēriņš un rēķini. Arī ekrānu radītā gaisma ir apgaismojums, tāpēc jāpārliecinās, ka monitoriem un citām ierīcēm var regulēt spilgtumu un arī iestatīta tā saucamo nakts režīmu, kas aiztur zilo gaismu.

Ērts un moderns tehniskais nodrošinājums

Strādāt ar nolietotām un novecojušām iekārtām un inventāru noteikti nav patīkami un motivējoši nevienam darbiniekam, tāpēc uzņēmumiem jādomā par tehniskās bāzes savlaicīgu nomaiņu un atjaunošanu. Moderns aprīkojums arī palīdz uzlabot darba produktivitāti un ietaupīt uzņēmumam laiku un naudu. Kvalitatīvās iekārtās ir vērts investēt, lai uzlabotu konkurētspēju, piesaistītu investorus un sadarbības partnerus. Arī biznesa sākumposmā, kad tiek iekārtota darba vide, jau uzreiz jādomā par mūsdienīgu aprīkojumu – instrumentiem, ražošanas iekārtām, IT tehniku un citiem elementiem. 

Lai iekārtotu mūsdienīgu, ērtu un energoefektīvu darba vidi, vajadzīgas gan zināšanas, gan finanšu līdzekļi. Nepieciešamības gadījumā var piesaistīt darba vides ekspertus, kuri sniegs konsultāciju un ieteiks atbilstošākos risinājumus. Bet finansējuma iegūšanai noderēs Aizdevums.lv finanšu pakalpojumi – patēriņa kredīts un citi, kas ar izdevīgiem nosacījumiem pieejami saimnieciskās darbības veicējiem un ļauj iegūt savā rīcībā nepieciešamo naudas summu datortehnikas, mēbeļu, iekārtu un citu preču iegādei.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.