Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mums raksta deputāta kandidāte

Foto: No “Facebook”

Laikraksta “Ziemeļlatvija” 13.septembra numurā bijām nopublicējuši visus 19 gaidāmo Saeimas vēlēšanu Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraktus. Redakcionālas kļūdas dēļ publikācijas virsraksts bija “Saeimu ievēlam mēs. Jāizvēlas viens no 18 vēlēšanu sarakstiem”, kaut, kā jau minēts un, kā redzams zemāk pievienotajā attēlā, publicēti bija visi 19 saraksti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atskārtuši kļūdu, nākamajā avīzes numurā, 16.septembrī, publicējām kļūdas labojumu: “Iepriekšējā laikrakstā ieviesusies kļūda virsrakstā. Publicējot vēlēšanu sarakstus, pareizi jābūt – “Saeimu ievēlam mēs. Jāizvēlas viens no 19 vēlēšanu sarakstiem”. Atvainojamies lasītājiem.”

Divas nedēļas pēc publikācijas, 27.septembrī, politiskās partijas “Republika” pārstāvis Sandis Ģirģens savā “Facebook” profilā ievietojis ekrānšāviņu, kurā redzams tikai publikācijas virsraksts “Saeimu ievēlam mēs. Jāizvēlas viens no 18 vēlēšanu sarakstiem”, pievienojot uzrunu potenciālajiem vēlētājiem: “VĒLĒTĀJ, publicējam vēl vienu pierādījumu. Cenzūra vai nevainīga kļūda pret REPUBLIKA (19.saraksts)? Kā Jūs domājiet.  “Ziemeļlatvija” ir reģionālās preses izdevums Latvijā, lielākais Valkas un Smiltenes novada laikraksts, bet aicina balsot tikai par 18.partiju sarakstiem Republika (19.saraksts) …”

Ja Ģirģena kungs lasītu ne tikai virsrakstus, bet kaut vai pārlaistu acis publikācijai, un paskaitītu publicētos sarakstus, pārliecinātos, ka šoreiz cenzūra nav vainojama, publicēti visi saraksti par kuriem Vidzemē varēs balsot. Bez tam, nav skaidrs kāpēc Ģirģena kungs pieņēmis, ka gadījumā, ja mēs patiešām aicinātu balsot tikai par 18 sarakstiem, tieši “Republika” ir tas saraksts, par kuru mēs neaicinām balsot. Lai šis paliek retorisks jautājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās pašas dienas, 27.septembra, pēcpusdienā, laikraksts “Facebook” platformā saņēma vēstuli no partijas “Republika” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātes Angelinas Helvētijas Mežakas. Deputāta kandidātes, kas “Republikas” Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā startē ar 35.numuru, vēstules saturs ir šāds (publicēts bez izmaiņām): “Labdien, npirktie cūkas!!! Jūs ko, neziniet, ka ir 19 saraksti? 3 cilvēki no mūsu novada Ari kandidē. Kretīni, nav cita vārda! Domāts: 3 cilvēki no 19.saraksta (līdz kuram jūs skaitīt neprotat), demokrātijas nozadzēji! Kaut karš jūs parautu! Nedomāju, ka ir vērsts prasīt atsaukt un papildināt nekompetento publikāciju! Ar dolbajobiem un amorāliem nav vispār, ko runāt. Kādu gan godīgumu no jums prasit!? Ejiet kleitas sev nopirkt par Judas grašiem!!! Sūdīgās skribantu dvēseles… FUJ, FUJ, FUJ! Nozēlojami.”

Jāatzīst, ka arī Mežakas jaunkundze nav nonākusi līdz deputātu saraksta beigām, kur atrodams 19.saraksts, pie kam publicēts bez gramatikas kļūdām un rupjībām. Tāpat deputāta amata kandidāte Mežaka un viņas partijas biedrs Ģirģens nepapūlējās pameklēt mūsu laikraksta 16. septembra numuru, jo tādā gadījumā būtu atraduši virsraksta kļūdas labojumu.

Kā norādīts Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā, politiskās partijas “Republika” kandidāte Rīgas vēlēšanu apgabalā Angelina Helvētija Mežaka ir dzimusi 1982.gadā, dzīvo Smiltenes novadā, 1997.gadā absolvējusi Smiltenes ģimnāziju, 2001.gadā Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā apguvusi profesiju “Agrouzņēmumu komercdarbiniece, grāmatvede”, 2011.gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvusi ekonomistes izglītību.

Lai mums visiem izdodas veikt savu darbu un rakstīt savu rakstāmo bez kļūdām!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.