Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Miers baro, nemiers posta

Līdzīgi kā daudziem iedzīvotājiem Valkas novadā, kurus interesē lokālā politika un tas, kas notiek viņu pašvaldībā, man aizvadītās brīvdienas aizritēja pašvaldību vēlēšanu zīmē. Valkā vēlēšanas bija īpaši izšķirošas – kuru no spēkiem atbalsta vairākums. Mani interesēja ne jau tikai tas, kuram no pieciem politiskajiem spēkiem Valkas novadā vēlētāji būs atdevuši savu balsi, bet arī vēlēšanu rezultāts Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gribu uzslavēt LTV1 kolēģus, kuri sestdienas naktī un jau svētdienas rītā sniedza aktuālu un karstu informāciju par notikušajām vēlēšanām. Teikšu godīgi, esmu apmierināta ar vēlēšanu rezultātiem un patīkami pārsteigta par vēlētāju aktivitāti. Neizpalika arī ziņu portālu un sociālo tīklu “skruļļošana’’ un dažādu viedokļu lasīšana.

Šajās pašvaldību vēlēšanās Valkas novadā vislielāko vēlētāju atbalstu jeb 60,17 % balsu ieguva 2023. gada maijā gāztā ilggadējā pašvaldības stūres stūrmaņa Venta Armanda Kraukļa pārstāvētā Vidzemes partija. Lielais vēlētāju atbalsts nepārprotami liecina, ka iedzīvotāji izvēlas, tēlaini sakot, Kraukļa laikus, nevis “mazu, kompaktu pašvaldību”. Šo teicienu, līdzīgi kā mantru, ik uz soļa skaitīja, jāteic, nu jau bijusī domes valdošā koalīcija ar tās līderi Gitu Avoti priekšgalā. Vēlēšanu rezultāti apliecina, ka Latvijā mazākās pašvaldības iedzīvotāji atceras notikumus, kas saistās ar Kraukļa nomešanu no amata, un viņa paveiktos darbus.

Vēlēšanu rezultātus kā kulaku uz acs sociālajos tīklos komentējis bijušais Valkas pilsētas kultūras nama saimnieks un florbola treneris Ilvars Rullis. Piekrītu katram viņa rakstītajam vārdam, tāpēc savā redakcijas slejā izmantošu iespēju tos nopublicēt: “Ko sēsi, to pļausi! Tā varētu vērtēt vēlēšanu rezultātus Valkas novadā. Tagadējai varai tika dota iespēja, bet diemžēl lielais atklātais naids pret Vidzemes partiju un Ventu Armandu Kraukli bija aizmiglojis domāšanu un skatu uz novada attīstību. Nacionālā apvienība zaudēja vienu vietu. Liels paldies par to Aivo Vaar (soctīklos kopētās gudrības, citu viedokļu atklāta nicināšana un naida kurināšana) un pašam Birkavam (diskusijās atsauces tikai uz Gitas teikto, neviena sakarīga doma). Progresīvie arī zaudēja vietu salīdzinājumā ar tagadējo domes sastāvu. Vilmārs Vesingi ar Vidzemes partijas uzmešanu iešāva sev kājā, kā arī Progresīvo deputātu balsojumi, atbalstot dažādus aplamus lēmumus, devis šādu rezultātu. “Latvijas attīstībai” un “Latvijas Zemnieku savienība” pierādīja, ka vara tas nav priekš viņiem. Interesanti, ko tālāk darīs Gita? Vai viņai novadā darbs atradīsies? Vidzemes partija ieguva 9 vietas. Apsveicami. Ceru, ka šie divi gadi ļāva izdarīt pareizos secinājumus. Šie vēlēšanu rezultāti un vēlētāju aktivitāte norāda uz to, ka Valkas novada iedzīvotājiem nav vienalga par notiekošo novadā.”

Sekosim līdzi tālākiem notikumiem un cerēsim, ka pašvaldībā iestāsies miers un būs konstruktīvs, uz attīstību vērsts darbs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.