Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mēru pagriezienā atlidojuši “Dusmīgie putni”

“Dusmīgie putni” jau kļuvuši par ievērības cienīgu apskates objektu, ko citiem par prieku izveidojuši vietējie iedzīvotāji. Foto: No personīgā arhīva

Jau kādu laiku Smiltenes novadā uz A2 šosejas Apes virzienā, pagriezienā uz Mēriem, ir apmetušies “Dusmīgie putni” (Angry birds). Garāmbraucēji ir priecīgi par šādu ideju – piestāj un labprāt tur bildējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir Lucānu un Treisneru ģimenes ideja. Kā “Ziemeļlatvijai” atklāja Valdis Lucāns, šis jau ir astotais vides objekts, kur par galveno sastāvdaļu kļūst lopbarības ruļļi, kas attiecīgi tiek pielāgoti kādai konkrētai idejai. Tie, kas klātienē redzējuši “Dusmīgo putnu” pulcēšanās vietu, atzīst, ka tā ir lieliska ideja, lai dotos kopā ar bērniem iemūžināt kādu jauku, atmiņā paliekošu bildi.

 “Viss sākās vienā ziemā, kad no ruļļiem izveidojām sniegavīru, tam sekoja daudzi citi varoņi. Šoreiz tie ir “Dusmīgie putni”, kurus zina kā bērni, tā pieaugušie. Kāpēc to darām? Savam un citu priekam. Cilvēkiem patīk – tie, kas brauc garām, noteikti pasmaida, kādam uzlabojas garastāvoklis,” pauž V. Lucāns un min, ka ideju atbalstījuši visi tuvinieki, tostarp sievas brāļu ģimenes. Vislielākais prieks esot tieši bērniem.

Taujāts, vai garāmbraucēji nepamanās arī ko sabojāt, V. Lucāns teic, ka šovasar bijis viens gadījums, kad kāds uz ruļļiem uzrakstījis savu vēstījumu. “Tieši tāpēc blakus ruļļiem uzlikām arī plāksnīti, ka virsū kāpt nedrīkst. Dusmīgie putni tur atradīsies tik ilgi, kamēr vien paši cilvēki rīkosies apzinīgi un neveicinās to “promlidošanu”. Tātad var piestāt un nākt visi bildēt gribētāji, taču lūgums – virsū ruļļiem nekāp,” uzsver idejas autors un atgādina, ka plēve ir krāsota – ja tie tiks aiztikti, tad noteikti kalpos daudz īsāku laiku. “Pie dažu krāsu plēves arī nebija vienkārši tikt. Meklējām, kur dabūt zilo un melno  ruļļu ietinamo plēvi. Zvanījāmies apkārt un interesējāmies. Gribot negribot, lai tiktu pie šāda rezultāta, šoreiz iesaistījušies gana daudz cilvēku. Piemēram, par lielo siena rulli paldies sakām Andim un Danai no Palsmanes. Tāpat mums nebija melnās plēves. Par to paldies Gatim un Ingai. Zilajai plēvei devāmies pakaļ uz Tartu, par to paldies Ingai no “Baltic Agro”, kura sazinājās ar kolēģiem Igaunijā un nokārtoja, lai varam to iegādāties. Sarkanajam putnam gan nācās krāsot visu, jo šādā krāsā plēves vienkārši nav,” viņš piekodina.

Kā izskanējis sociālajos tīklos, arī Smiltenes novada pašvaldība saka paldies par ideju, kā arī priecājas un lepojas par Smiltenes novada uzņēmējiem, kas līdztekus savam darbam rada prieku gan Smiltenes novada iedzīvotājiem, gan viesiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.