Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mazpulcēnu pastinaki nopērkami veikalos visā Latvijā

Publicitātes foto.

Tuvojoties patriotu nedēļai, “Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu izaudzētā raža, šoreiz pastinaki, jau pieejami veikalos visā Latvijā. Ikvienam veikala klientam ir iespēja atbalstīt Latvijas apņēmīgos bērnus un jauniešus, iegādājoties šo kvalitatīvo vietējo produktu. “Maxima Latvija” jau divpadsmito gadu atbalsta “Latvijas Mazpulkus”, sniedzot praktisku ieskatu uzņēmējdarbības pamatos – kā produkts no lauka nonāk līdz tirdzniecībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākajos „Maxima Latvija” veikalos šoruden nogādātas teju 9 tonnas mazpulcēnu loloto un visu vasaru audzēto pastinaku. Lai atbalstītu jaunos lauksaimniekus, visi iegūtie līdzekļi nonāks tieši pie jaunajiem uzņēmējiem. Veikalos nonākušo pastinaku audzēšanā piedalījās 50 jaunie lauksaimnieki no 19 Latvijas mazpulkiem, pārstāvot Līvānu, Krāslavas, Rēzeknes, Ludzas, Jēkabpils, Ķekavas, Saulkrastu, Alūksnes, Valkas, Tukuma, Talsu un Saldus novadus.

Vislielākā raža šogad bijusi 279. Līvānu mazpulkam, kur no lauka tika novākti 3600 kg pastinaku. Tāpat ļoti ražīgs bijis arī 196. Bejas mazpulks, izaudzējot 1160 kg dārzeņu un Sējas mazpulks, izaudzējot 1000 kg pastinaku. Ražīgs bijis arī 36. Viesītes mazpulks un 541. Zantes mazpulks – viņu ražas apmērs katrā no mazpulkiem sasniedza aptuveni 600 kg.

Publicitātes foto.

“Mazpulcēni ir paveikuši lielu darbu, izaudzējot iespaidīgu pastinaku ražu. Mūsdienās pastinaks ir nepamatoti aizmirsts, salds un sulīgs sakņaugs. Pastinaku var ēst svaigu, pievienot zupās vai sautējumos, dārzeņu kūrēs sulu spiedē, cept krāsnī vai gatavot biezeni. Mēs sakām lielu paldies “Maxima Latvija” par rasto iespēju piedāvāt mazpulcēnu audzētos pastinakus pilnīgi visos veikalos, lai ikvienam Latvijā būtu iespēja celt galdā šo gardo un vērtīgo sakni,” stāsta“Ezerkauliņi” mārketinga projektu vadītāja Laura Kļaviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī projekta ietvaros mazpulcēni iemācās darba prasmes un apgūst pirmās biznesa iemaņas, no saņemtās sēklu paciņas jāizaudzē pastinaki, tad tie jānovāc, jāsašķiro un jāsapako, lai varētu nodot tirdzniecībai veikalos. Dažiem mazpulcēniem šis ir pirmais biznesa projekts, savukārt citiem jau ir pieredze iepriekšējo gadu projektos. Neskatoties uz dažādajām bērnu un jauniešu pieredzēm, katru gadu ir gan laikapstākļu izaicinājumi, gan jauna kultūrauga iepazīšana. Lepojamies ar mazpulcēnu izaudzēto ražu un sniegto mazpulcēnu ģimeņu atbalstu,” norāda biedrības “Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.

Mazpulcēnu audzēto pastinaku cena ir 0,69 eiro kilogramā, un tie ir nopērkami visos “Maxima” veikalos Latvijā. Pastinaki veikalos piegādāti ar kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Dārzeņi” palīdzību, kas ir ilggadējs projekta atbalstītājs.

Informāciju sagatavoja: Laura Bagātā, korporatīvo komunikāciju projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.