Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mazpulcēnu lielajā vasaras nometnē Pūrē – arī Kārķu un Ērģemes mazpulki

Mazpulcēniem nometnē neizpalika radošās darbnīcas. Foto: No personīgā arhīva

Šī nedēļa izvērtās raiba un piedzīvojumiem bagāta četriem bērniem no 687. Ērģemes mazpulka un diviem no 239. Kārķu mazpulka, kā arī minēto mazpulku vadītājai Ilzei Pētersonei. Viņi piecas dienas, no pirmdienas līdz piektdienai, aizvadīja Tukuma novada Pūres pagasta Pūrē, kur norisinājās mazpulcēnu lielā vasaras nometne “Visu daru es ar prieku”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometne aizritēja Pūres pamatskolā. Šī gada galvenā tēma – lauksaimniecība. Nometne šogad notika pēc divu gadu pārtraukuma, tāpēc tas bija biedrības “Latvijas Mazpulki” gaidītākais gada notikums. Nometnē šogad piedalījās 115 mazpulcēni no 20 mazpulkiem, kā arī 32 brīvprātīgie palīgi.

687. Ērģemes mazpulku pārstāvēja Dominiks Jūgs, Laura Kondratjeva, Sabīne un Evija Rūsas. Savukārt no 239. Kārķu mazpulka nometnē piedalījās Sendija Gagarina un Elizabete Borovkova. Visiem bērniem šī bija pirmā mazpulku nometne, kurā viņi piedalījās.

Pirmdien notika nometnes svinīgā atklāšana. Pasākumā piedalījās zemkopības ministra padomnieks Edvarts Ratnieks, Latvijas Jauno zemnieku klubs, Pūres pamatskolas direktors Haralds Lučkovskis un citi viesi. “Pēc nometnes atklāšanas norisinājās diskusija starp mazpulku vadītājiem un nometnes viesiem par jauniešu neformālās izglītības iespējām laukos,” stāsta I. Pētersone un saka paldies Mazpulku padomes priekšsēdētājai Gundegai Jēkabsonei ar komandu, uzsverot, ka šī gada nometne ir ļoti labi noorganizēta un visaptveroša, – bērniem, kas tajā piedalījās, tā noteikti paliks atmiņā kā spilgtākais vasaras notikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pie Kaives dižozola, kas ir Latvijā vecākais ozols (aug Kaivē, Sēmes pagastā, Tukuma novadā).

Nometnes pirmajā dienā dalībnieki iepazinās viens ar otru, darbojoties dažādās komandu aktivitātēs, kā arī devās apskatīt Pūres apkārtni. Protams, izstaigāts un iepazīts arī Latvijā visiem labi zināmais dārzkopības uzņēmums “Pūres dārzi”. Tur bērni degustēja ķiršus, zemenes, ērkšķogas. Otrdien nometnes dalībnieki devās 15 kilometru garā pārgājienā no Pūres līdz Kandavai. Ceļā viņiem bija jātiek cauri kontrolpunktiem ar interesantiem, sagatavotiem uzdevumiem. Bet trešdien bija ekskursiju diena – tika apmeklēta zemnieku saimniecība “Krieviņi”, kas nodarbojas ar lopkopību, kā arī piestāts pie Kaives dižozola, pabūts arī citās vietās. Toties ceturtdiena veltīta sporta aktivitātēm un gatavojoties nometnes noslēgumam. Pēdējā vakarā pirms došanās mājās visus priecēja mazpulcēnu talantu izrādīšana – nometnes laikā sagatavoti bērnu priekšnesumi.

Nometnes dalībnieki šajā nedēļā guva daudz pozitīvu iespaidu, devās pārgājienos un ekskursijās, piedalījās radoši izzinošās darbnīcās un ne tikai. Visbiežākā atbilde, ko “Ziemeļlatvija” uzklausīja, – mums patika dzīvot teltīs un pavadīt laiku pie dabas.

“Man patika tas, ka varējām pavadīt laiku ārā un nakšņot teltīs. Tas bija lielisks piedzīvojums. Te varējām gan radoši darboties, gan vienlaikus arī labi atpūsties. Turklāt te mēs pavadījām laiku, pavisam aizmirstot par mobilajiem telefoniem. Mums ir jauni draugi no citām Latvijas vietām,” stāsta Dominiks. Tikmēr citiem paticis kopā gatavot ēdienu un piedalīties komandu aktivitātēs. Jo te var vairāk sevi sasaistīt ar dabu. Elizabetei visvairāk paticis braukt ekskursijās un iepazīt jaunas vietas, kā arī nometnes laikā gūtās idejas, kā katrs no mums var rūpēties par dabu sev apkārt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tumes pagastā pie bijušā mazpulcēna Intara Pavliviča, kuram laika gaitā izveidojusies sava automašīnu un motociklu privātā kolekcija (tai dots nosaukums “Retro ferma”).

Arī vasaras laikā mazpulcēni čakli strādā, lolojot katrs savu biznesa ideju. Proti, katru pavasari mazpulkiem tiek piedāvātas vairākas prioritāras tēmas biznesam vai pētniecībai. Jau vairākus gadus mazpulki sadarbībā ar zemnieku saimniecību “Ezerkauliņi” un lielveikalu tīklu “Maxima” īsteno projektu, kura laikā bērni audzē dārzeņus, – “Ezerkauliņi” dod sēklas, bet izaudzētā produkcija pēcāk tiek tirgota lielveikalos. Šogad prioritāro tēmu sarakstā – biznesa projekts “Pastinaks”. Pērn tas bija ķirbis, vēl  iepriekšējā gadā – pupiņas. Tas nozīmē, ka izaudzēto bērni rudenī varēs realizēt, attiecīgi saņemot par to arī atlīdzību. Bet mazpulcēni drīkstot arī brīvi izvēlēties citas sev saistošas tēmas projekta izstrādei. Tāpēc ir tādi, kuri audzē gurķus vai ko citu, vai arī izstrādā kādu projektu, kas nemaz nav dārzeņu audzēšana. Tā, piemēram, Elizabete aizraujas ar jāšanas sportu, tāpēc viņas projekta nosaukums ir “Mans zirgs” – tajā viņa atklāj, ko nozīmē nodarboties ar jāšanu un kādu pieredzi ar to var gūt. “Es šogad audzēju arbūzus, bet pagaidām tie nav īpaši lieli paaugušies,” min Sendija. Tikmēr Laura apgalvo, ka viņas izvēlētā kultūra – pastinaki. “Man dārzā pastinaki aug veselīgi, lieli. Šis, izrādās, ir viegli audzējams dārzenis, kas arī lielu darbu neprasa, vien vasarā cītīgi jāravē,” tā Laura.

Jāpiebilst, ka Latvijas Mazpulki šodien ir lielākā un spēcīgākā jauniešu nevalstiskā organizācija Latvijā, kura ar praktisku darbu un neformālo izglītību garantē Latvijas sabiedrības līderu un jauno uzņēmēju izaugsmi, īsteno un ievieš videi draudzīgu rīcību un attīsta jauniešiem saistošus Latvijas laukus.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.