Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“ManaBalss” aicina piedalīties likumu koprakstīšanas darbnīcā, iepazīstot platformu OpenSaeima.lv

Lai padziļinātu sabiedrības iesaisti likumdošanas tapšanas procesā, organizācija “ManaBalss” ir izveidojusi jaunu iesaistes platformu OpenSaeima.lv, ar kuru aicina iepazīties un praktiski darboties meistarklasē “OpenSaeima: likumu darināšanas darbnīca”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzdalības nedēļas ietvaros visā Latvijā norit diskusijas un risinājumu meklējumi, kā veicināt sabiedrības iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un kā uzlabot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos. Organizācijai “ManaBalss” šajā sakarā ir ne vien idejas, bet arī gatavi un ieviesti risinājumi. Pats jaunākais no tiem – “OpenSaeima” – ļauj komentēt, rediģēt un citādi līdzdarboties likuma tapšanas gaitā, kamēr likumprojekts atrodas kādā no Saeimas komisijām.

Pēdējo 11 gadu laikā jau 54 likumi un valsts līmeņa regulējumi Latvijā ir pieņemti, atsaucoties uz ManaBalss.lv publicētajām pilsoņu iniciatīvām. Tas ir noturīgs pasaules rekords pilsoniskajai līdzdalībai likumdošanā tieši parlamentā. “OpenSaeima” šo līdzdalību padziļina, dodot sākumā tieši organizētajai pilsoniskajai sabiedrībai jeb NVO iespēju konsultēt Saeimas komisijas par tās interesējošajiem likumprojektiem.

“OpenSaeima: likumu darināšanas darbnīcas”gaitā kopā ar moderatoriem – “ManaBalss” projektu vadītājiem Gustavu Ērgli un Lailu Ābenu – būs iespēja izveidot organizācijas profilu, iepazīt platformas sniegtās iespējas, uzdot visus interesējošos jautājumus, kā arī rediģēt un ar priekšlikumiem papildināt divus konkrētus likumprojektus: Azartspēļu un Izložu likuma grozījumus un Interešu pārstāvības atklātības jeb tā saukto “Lobija likumu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums norisināsies tiešsaistē “Zoom”, kā arī tiks translēts “Open2Vote” un ManaBalss.lv “Facebook” lapā, 29.06. plkst. 12.00-13.00. Dalībai “Zoom” nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, pēc kuras dalībniekam tiks nosūtīts dalības saite.

Aicinām organizācijas piedalīties, iepazīties un praktiski darboties ar likumprojektu koprakstīšanas sistēmu “OpenSaeima”!

Projektu “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds.”

Informāciju sagatavoja: Dace Ševčenko, organizācija “Mana Balss”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.