Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājuma kompensācijai tikai nedaudz vairāk kā 1000 pieteikumu

Foto: pixabay.com

Līdz 30. novembrim mājsaimniecības vēl var pieteikt saņemt vienreizēju atbalsta maksājumu 60 eiro apmērā par apkurē izmantoto malku, neuzrādot čeku, kas līdz šim bijis populārākais atbalsta veids. Tam pieteikti jau vairāk nekā 200 500  mājokļi, salīdzinājumam – par tiem, kas apkurē izmanto elektroenerģiju, pieteikumus energoresursu atbalsta saņemšanai iesnieguši tikai nedaudz vairāk kā 1200, atbalstam par granulu, skaidu brikešu iegādi – nedaudz vairāk kā 7300 atbalsta pieteicēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā no 2022. gada 1. oktobra līdz 24. novembra pulksten 8.00 atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija saņemti nedaudz vairāk kā 209 tūkstoši pieteikumu, no kuriem 106 tūkstoši pieteikumu bija iedzīvotāju ievadīti portālā www.ePakalpojumi.lv un 103 tūkstoši pieteikumu iesniegti pašvaldībās klātienē.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, mājsaimniecībām jārīkojas līdzīgi kā cita apkures veida pieteikumu iesniedzējiem –jāaizpilda pašvaldībai adresēts pieteikums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.ePakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis.

Pieteikumam ir jāpievieno elektroenerģijas rēķins. Ja pieteikumu iesniedz īrnieks vai tiesiskais valdītājs, nepieciešams pievienot arī īres līgumu vai citu mājokļa lietošanas tiesības apliecinošu dokumentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompensēti tiek rēķini, kas ir sagatavoti par pakalpojuma periodu kopš 2022. gada 1. oktobra un to sagatavošanas datums ir pēc 2022. gada 1. novembra. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka kompensēti tiek rēķini, kuros mēnesī patērētais elektroenerģijas apjoms pārsniedz 500 kWh, un elektroenerģijas cena bez PVN pārsniedz 0.160 EUR/kWh. 

Valsts atbalsta arī mājsaimniecības ar kombinētu apkuri, bet tad nepieciešams iesniegt pieteikumu katram apkures veidam atsevišķi.

Plašāka informācija par to, kas ir energoresursu atbalsts, pieejama šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.ePakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā.

Pieteikšanās atbalsta pasākumiem pašvaldībā iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju. Valsts, izmantojot pašvaldību sniegto pakalpojumu, kompensē energoresursu cenu ārkārtēju pieaugumu, t.i., katram no energoresursu veidiem ir noteikta cena, sākot no kuras tiek rēķināta kompensācija. Kā arī ir noteikts kompensējamo energoresursu apjoms vienai mājsaimniecībai. 

Granulu iegādē tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 300 eiro/tonnā vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 100 eiro/tonnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Malkas iegādē, uzrādot iegādi apliecinošus dokumentus, tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 40 eiro/ber.m3 atbalstam nepārsniedzot 15 eiro/ber.m3.

Ja mājsaimniecībā apkurei tiek izmantota malka un tā iegādāta līdz šī gada 31.augustam, un nav saglabāts maksājumu apliecinošs dokuments, tad līdz 2022. gada 30. novembrim ir iespējams pieteikties vienreizējam atbalsta maksājumam 60 eiro apmērā.

Ja mājsaimniecībā apkurē tiek izmantota elektroenerģija, kompensēts tiek patēriņš, kas pārsniedz 500 kWh/mēnesī un tiek kompensēti 50% no elektroenerģijas cenas, kas bez PVN pārsniedz 0,160 eiro/kWh vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 2000kWh un 0,100 eiro/kWh. Elektroenerģijas atbalsta pieteikumus pašvaldības sāks pieņemt ar šī gada 1.novembri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Portālā www.ePakalpojumi.lv ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. SIA “ZZ Dats” ir izstrādājis vienotu e-pakalpojumu portālu www.ePakalpojumi.lv, kur sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām tiek sniegti dažāda līmeņa e-pakalpojumi.

www.ePakalpojumi.lv iespējams pieteikties nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu saņemšanai e-pastā un veikt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, reģistrēt bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un sekot kopējam reģistram, pieprasīt civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību un pieprasīt citus pašvaldību e-pakalpojumus.

Informāciju sagatavoja: Līva Zirnīte, mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.