Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

LPS sarunās ar Ministru kabinetu panākta vienošanās par īpašu vienreizēju dotāciju Valkas pašvaldībai

Foto: Valsts kanceleja

Ceturtdien, 2.februārī, Ropažu novada kultūras namā “Ulbrokas Pērle”, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēde, kurā piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, finanšu ministrs Arvils Ašeradens un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdē tika apstiprināts Ministru kabineta un LPS vienošanās un domstarpību protokols 2023.gadam, kas paredz šajā gadā pašvaldībām paplašinātas prioritāro projektu īstenošanas iespējas. Protokols ietver jautājumus par pašvaldību budžeta ieņēmumiem, tostarp valsts budžeta dotāciju un izlīdzinātajiem ieņēmumiem 2023.gadā, iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporciju starp valsti un pašvaldībām, aizņēmumu iespējām. Tāpat tajā iekļautas vienošanās un atšķirīgie viedokļi par nozaru jautājumiem, tostarp, pedagogu atalgojumu, atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, garantēto minimālo ienākumu, kā arī pašvaldību ceļu uzturēšanu un sabiedriskā transporta nodrošināšanu reģionos.

“Lai arī sarunas bija sarežģītas un abu pušu viedokļi sākotnēji daudzos jautājumos atšķīrās, ir izdevies rast diezgan daudz kompromisu, kas nāk par labu pašvaldībām gan aizņemšanās jomā, tostarp varēsim aizņemties arī skolēnu autobusa iegādei, kas Valkai ir ļoti vajadzīgs, gan arī panākta vienošanās par īpašu vienreizēju dotāciju tām pašvaldībām, kurām budžeta pieaugums ir vismazākais,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis

“Valkas pašvaldība saņems papildus 338 655 eiro. Tas, protams, nerisina mūsu problēmas pilnībā, taču jāatceras, ka šī ir īpaša dotācija un Valka tādu saņems pirmo reizi. Dotācija tiks piešķirta vēl 6 citām pašvaldības, bet Valka saņems lielāko summu,” skaidro V.A. Krauklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir gandarījums, ka ar skaitļiem un situācijas skaidrojumu ir izdevies pierādīt, ka šī dotācija ir tiešām nepieciešama. Protams, tas vēl jāapstiprina Saeimai, bet šajā gadījumā tas visticamāk būs formāls lēmums un pamatvienošanās ir panākta.” 

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.