Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas takās atklāta jaunu skatu platforma ērtākai lūšu vērošanai

Foto: Līgatnes dabas takas

18.martā Līgatnes dabas takās jautru tautas muzikantu pavadībā svinīgi atklāta jauna skatu platforma pie lūšu voljera.  Platforma atvieglos lūšu vērošanu, jo dzīvniekus iespējams redzēt caur stiklu, apmeklētājam radot dzīvnieka klātbūtnes sajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam gandarīti atklāt jauno skatu platformu pie mūsu lūšu rezidences. Agrs  pavasaris ir lielisks brīdis, kad vērot lūšus, jo kokiem vēl nav izplaukušas lapas, bet dienas kļūst aiz vien gaišākas un saulainākas, tāpēc lūši ir ļoti labi pamanāmi. Savukārt, lūšiem vēsais laiks ļoti patīk – viņi ir aktīvi un rotaļīgi”, stāsta Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Lūši ir apmierināti ar skatu platformu un labprāt vēro arī viesus, kuri pie viņiem ir atnākuši. Jaunā platforma būs ērta dažādos gadalaikos un laika apstākļos, jo dzīvnieku vērotāji būs pasargāti no spēcīgas saules, vēja un nokrišņiem. Nesteidzīgi baudot mieru, klusumu un svaigo gaisu Līgatnes dabas takās, lūšu vērošanai ir vērts atlicināt ilgāku laiku, jo lūšiem ir interesantas savstarpējās attiecības un ikdienas dzīve.

Lūsis ir vienīgā Latvijā sastopamā savvaļas kaķu suga. Tas ir ļoti uzmanīgs dzīvnieks, ko savvaļā ne katram izdosies ieraudzīt. Viņu kažoks lieliski saplūst ar apkārtējo vidi, tāpēc lūši ir grūti pamanāmi. Turklāt tie mēdz slēpt savas pēdas un ir apveltīti ar izcilu redzi un dzirdi.  Līgatnes dabas takās ir apskatāmas četras lūšu dāmas – Leonora ar trīs meitām – Mazuli, Filozofi un Favorīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā skatu platforma tapusi sadarbībā ar AS “Conexus Baltic Grid” un biedrību “Saknenis”.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt interneta vietnē www.ligatnesdabastakas.lv un “Facebook” profilā.

Informāciju sagatavoja: Valters Kinna, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku dabas izglītības un informācijas speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.