Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas takas ar dzīvnieku mīklu konkursu atklāj jaunveidoto audiogidu

Vai zini, kurš Latvijas dzīvnieks mēdz apmuļķot savus ienaidniekus, nogāzdamies zemē un tēlodams beigtu? Vai kurš zvērs veido ligzdas kā putns, kāpelē pa kokiem, grauž sēklas un riekstus? Atzīmējot mobilās lietotnes “LDT Audiogids” atklāšanu, Līgatnes dabas takas (LDT) sadarbībā ar Latvijas Radio raidījumu “Greizie rati” izsludina mīklu konkursu, kurā aicina ikvienu līdz 7. martam iesūtīt paša izdomātas mīklas par Latvijas savvaļas dzīvniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos konkursā, interesentiem bez vecuma ierobežojuma jāsagatavo mīklas par LDT mītošajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem. Taču atminējumiem jābūt atrodamiem Lapsas Kūmiņa stāstos, kurus var klausīties mobilajā lietotnē “LDT Gids” vai LDT mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv sadaļā “Audiogids”. Jaunradītās mīklas nosūtāmas uz e-pastuligatnesdabastakas@daba.gov.lv.

Iesūtītās mīklas tiks izmantotas turpmākajos mīklu konkursos “Greizie rati”, kas dzirdami katru sestdienu Latvijas Radio 1 ēterā plkst. 10.25, kā arī topošajā orientēšanās spēlē LDT. 15 atjautīgāko mīklu iesūtītāji saņems brīvbiļeti uz LDT četrām personām, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes izdoto izglītojošo materiālu “Pēdas”, kas māca atpazīt dažādas dzīvnieku pēdas dabā.

“Ierosmei iesakām noklausīties aizraujošos LDT Audiogida stāstnieka lapsas Kūmiņa stāstus par jenotsuni, vāveri un daudziem citiem dzīvniekiem. Kopumā Kūmiņš sagatavojis stāstus par visiem LDT iemītniekiem – 20 Latvijas savvaļas dzīvnieku sugām. Katrā stāstā Kūmiņš atklāj interesantus faktus gan par sevi, gan saviem kaimiņiem, savstarpējām attiecībām un meža likumiem,” stāsta LDT Audiogida izstrādes projekta vadītājs Valters Kinna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Audiogidā stāstījumi pieejami gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. Stāstu autore ir rakstniece Lilija Berzinska, savukārt lapsas Kūmiņa balss tēlā iejutušies aktieri Intars Rešetins, Pāvels Griškovs un balss aktieris Džeimss Eldridžs (James Eldridge). Stāstījumus var klausīties latviešu, angļu un krievu valodās. Vienlaicīgi mobilā lietotne kalpo arī kā interaktīva karte, kas ļauj LDT apmeklētājiem labāk orientēties taku labirintos. Lietotne ir pieejama bez maksas ikvienam interesentam Apple App Store un Google play veikalos.

Sīkāk par mobilo lietotni “LDT Gids” un savvaļas dzīvnieku mīklu konkursu uzzini: www.ligatnesdabastakas.lv/aktuali

Gaujas Nacionālā parka LDT izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, LDT regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar LDT  dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunumus par norisēm LDT, darba laiku un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv un Facebook profilā..

Informāciju sagatavoja: Valters Kinna, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku dabas izglītības darba speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.