Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lietuvas un Igaunijas Neatkarības dienām bibliotēkā veltīta īpaša grāmatu izstāde

Svētku mēnesī februārī Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Indra Brūvere-Daruliene aicina lielus un mazus iepazīties ar lietuviešu un igauņu autoru sarakstītām un latviski izdotām grāmatām. Viņai par lielu pārsteigumu tādu grāmatu bibliotēkā ir gana daudz.
FOTO: INGA KARPOVA

Jau šo svētdien, 16. februārī, viena no trim draudzīgajām Baltijas valstīm – Lietuva – atzīmēs savu Neatkarības dienu, bet pirmdien, 24. februārī, valsts svētkus svinēs kaimiņvalsts Igaunija. Atzīmējot šos svētkus, Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir apskatāma īpaša izstāde ar latviešu valodā izdotām lietuviešu un igauņu autoru bērnu literatūras grāmatām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Indra Brūvere-Daruliene uzskata, ka šajā svētku mēnesī ir jāpiemin Latvijas tuvākie kaimiņi, jo “lietuvieši un igauņi mums vienmēr ir snieguši atbalstu un palīdzējuši dažādās situācijās”.

Iekārtojot šo izstādi, pašu Indru pārsteidzis rakstnieks Mika Kerenens, kas pēc tautības ir soms. Viņš atbraucis uz Igauniju pagājušā gadsimta 90. gados, lai studētu, un nu kļuvis par īstu Tartu patriotu un vienu no populārākajiem bērnu grāmatu autoriem, kas raksta igauniski. Indra savā amatā strādā nepilnus divus mēnešus. Viņu pārsteidzis, ka Valkas bibliotēkas krājumā ir pieejamas visas labākās un jaunākās bērnu grāmatas, kuras sarakstījuši abu Baltijas valstu autori.

“Lietuviešu grāmatu autori ir izteikti kosmopolītiski. Bērnu grāmatu varoņiem ir piešķirts tāds raksturs, kas varētu likt domāt, ka viņi varētu dzīvot jebkurā pasaules valstī. Savukārt igauņu rakstnieki ir izteikti nacionāli noskaņoti. Viņi uzsver savu nacionālo piederību,” uzskata Indra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa aicina bibliotēkas apmeklētājus izvēlēties izstādes autoru darbus, jo grāmatas ir ne vien interesantas un aizraujošas, bet arī ar ļoti vizuāli pievilcīgām ilustrācijām.

Svētku mēneša ietvaros bibliotēkas darbinieki Valkas J. Cimzes ģimnāzijas klasēm rīkos izzinošas nodarbības un īpašu viktorīnu par Lietuvas un Igaunijas bērnu autoru sarakstītajām grāmatām.

SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.