Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lietotas ziemas riepas: Kādēļ neriskēt?

Automašīnas uzturēšana ne pavisam nav lēts prieks, tādēļ autovadītāji bieži meklē veidus, kā ietaupīt. Viens no populārākajiem taupīšanas veidiem – lietotu ziemas riepu iegāde. Lietotas ziemas riepas maksā mazāk, atbilst ceļu satiksmes noteikumu prasībām, un kādēļ gan neiegādāties šādas riepas? Lūk, iemesli, kādēļ neriskēt!

Nav zināma riepu lietošanas vēsture

Iegādāties lietotas ziemas riepas ir kā iegādāties kaķi maisā – lai arī cik ļoti gribētos ticēt, ka pārdevējs ir godīgs un riepas tikušas izmantotas saudzīgi, iespējams, pārdevējs nav atklājis patiesību. Iespējams, pārdevējs arī pats nezina, no kurienes nākušas konkrētās riepas.

Iegādājoties lietotas ziemas riepas, nevarat būt pilnībā drošs par riepu izmantošanu un uzglabāšanu, savukārt šie faktori tiešā veidā ietekmē riepu kvalitāti. Daudzos gadījumos lietotas riepas nākušas no negadījumos cietušām automašīnām vai pat norakstītām automašīnām.

Nav iespējams izmantot garantijas priekšrocības

Iegādājoties lietotas ziemas riepas, tām netiek piešķirta garantija, līdz ar to, ja jau pavisam drīz atklāsiet, ka riepām ir kāds defekts, nevarēsiet tās apmainīt. Tādā situācijā būsiet pamatīgs zaudētājs, jo tikko iegādātās riepas būs jāizmet un atkal jātērējas, lai iegādātos jaunas.

Nodilis protektors

Jaunām riepām protektora dziļums ir 8mm, savukārt lietotām ziemas riepām protektors var būt pat uz pusi mazāks – 4mm. Lai arī ceļu satiksmes noteikumu prasības tas apmierina, jāsaprot, ka, jo mazāks protektors, jo mazāka riepas saķere ar ceļa virsmu un garāks bremzēšanas ceļš. Ziemā lietotu riepu bremzēšanas ceļš var sasniegt pat 7m, tādējādi pastāv daudz augstāks risks izraisīt sadursmi.

Nolietota gumija

Jebkuras riepas vidējais mūžs ir aptuveni 6 gadi – pēc tam tā ir jāmaina. Laika gaitā riepām nodilst ne tikai protektors, bet arī noveco gumija. Kad riepām ir novecojusi gumija, mazinās to saķere ar ceļa virsmu, līdz ar to pastāv negadījuma risks.

Slēptie defekti

Galvenais iemesls, kādēļ cilvēki iegādājas lietotas ziemas riepas, ir to zemā cena. Bet, vai esat aizdomājies, kādēļ cena mēdz tik būtiski atšķirties? Jo lietotām riepām var būt dažādi slēptie defekti! Diemžēl mūsdienās ir ļoti daudz negodprātīgu pārdevēju, kuri pārdod riepas ar bojājumiem, kas nav uzreiz pamanāmi, turklāt daudzi pārdevēji prot šos defektus prasmīgi nomaskēt. Jāsaprot, ka slēptie defekti ir ļoti bīstami, jo tie var izraisīt pēkšņu automašīnas slīdēšanu, vibrāciju, saķeres zaudēšanu un citas problēmas.

Straujiem soļiem tuvojas 1.decembris, kad ziemas riepas ir obligāta prasība, lai piedalītos ceļu satiksmē. Taču ko darīt, ja šobrīd nav brīvu līdzekļu, lai iegādātos jaunas ziemas riepas? Iespējams, var noderēt kredītlīnija! Tā ir iespēja  saņemt piedāvājumu online un tikt pie vajadzīgās naudas summas ātrāk, tomēr atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt.

Vēlam drošu ceļu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.