Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lielajā talkā sēj saulespuķes un sakopj dzimtos pagastus

Lai gan šķiet, ka Valkas pagasta saieta nama apkārtne ir tīra, tomēr ēkas aizmugurē talcinieku pulciņam bija ko darīt – grābt pērnās lapas un salasīt sakritušos koku zarus. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā sestdienā, 30. aprīlī, jau 15. gadu pēc kārtas visā Latvijā, tostarp arī Valkas novadā, notika Lielā talka. Iedzīvotāji čakli strādāja ne tikai Valkas pilsētas teritorijā, bet arī Ērģemes, Valkas, Vijciema un Zvārtavas pagastos. Savukārt Kārķos talkošana notika Meža dienu ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna novērojusi, ka, salīdzinot ar 2021. gadu, šogad cilvēku atsaucība bijusi lielāka.

“Ne jau tikai Lielās talkas dienā notika strādāšana. Piemēram, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija visas aizvadītās nedēļas garumā strādāja apkārtnē pie abām skolas ēkām. Aizvadītajā piektdienā Tālavas ielā čakli pastrādāja Latvijas Sarkanā Krusta Vidzemes komitejas grupu dzīvokļu un dienas aprūpes centra klienti. Gribu teikt paldies arī biedrības “Kastanis” biedriem, kuri sakopa Varžupītes krastus pie Kūru ielas, savācot izmestās riepas un vēl citu drazu. Savu apkārtni sakopa bērnu un jauniešu centra “Mice” un Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Jaunietis” apmeklētāji. Diemžēl neviens nestrādāja brīvdabas estrādē. Novada pašvaldības administrācijas darbinieki savāca atkritumus Zāģezera apkārtnē. Jāteic, ka Latvijā ieviestā taru sistēma sevi ir attaisnojusi, jo vairs nav jāvāc pudeles. Arī pēc brīvdienām, kad sakopjam vietas, kur pulcējas jaunieši, piemēram, Pedeles dabas takā vai pie vecās Valkas dzelzceļa stacijas, vairs nav pudeļu. Tās visas ir savāktas. Arī citi atkritumi salīdzinoši ir mazāk. Pirmdien savāksim maisus ar lapām un atkritumiem. Ir labi padarīta darba sajūta,” stāsta A. Plūksna.

Valkas pagasta pārvaldes vadītāja Ligita Sīmane stāsta, ka aizvadītajā piektdienā Lielās talkas ietvaros sakopti Stoķu kapi, bet sestdien talcinieki strādāja saieta nama “Lugažu muiža” apkārtnē. Pagasta iedzīvotāji rosījās arī pie daudzdzīvokļu mājām Lugažu centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lielās talkas ietvaros valcēnieši, kuri dzīvo renovētajā daudzdzīvokļu mājā Domes bulvārī 1, aizvadītajā sestdienā sakopa apkārtni. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā sestdienā “Ziemeļlatvija”, dodoties uz Kārķiem, lielceļa malā Ērģemē sastapa Agiju Reinieci un Dinu Kramu. Turpat netālu nezāles no jaunās puķu dobes izlasīja Irīda Klaipa. Talkas dienā tajā tika iesētas saulespuķes. Viņas stāsta, ka talcinieki strādā Cepurkalnā, pie bijušās baznīcas un skolas apkārtnē. Skolas direktore Gita Avote atklāj, ka visiem skolēniem, kuri čakli strādājuši, tiek piešķirta viena papildu brīvdiena ‒ šodien.

Savukārt Zvārtavas pagastā talcinieki rosījās pie Mierkalna tautas nama. Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns stāsta, ka ideja par talkošanu pie Mierkalna tautas nama pieder pirmsskolas izglītības grupas darbiniecei Ligitai Ziemiņai. Talcinieki sakopa teritoriju, kurā pirms tam ar traktoru bija izcelti vecie celmi. Pēc čaklās strādāšanas vietējā pavāre Agrita Paulsone visus cienāja ar karstu zupu.

Aizvadītajā sestdienā Vijciema pagasta pārvaldes darbinieki un vēl daži atbalstītāji devās uz vietējo Celīškalnu, kur atbrīvoja pastaigu takas no vējā sagāztiem kokiem. V. Šaicāns stāsta, ka vairums vijciemiešu talkoja individuāli. Čakli pastrādājuši arī daudzdzīvokļu mājas iemītnieki, kuri sakopa savas dzīvesvietas teritoriju.   

GALERIJA: “Lielā Talka” Valkas novadā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.