Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ļaus ieskatīties detektīvu tapšanas “virtuvē”

“Detektīvu noslēpumi” – ar šādi nodēvētu literāri muzikālu programmu Smiltenes kultūras centra mazajā zālē piektdien, 7. oktobrī,  pulksten 18 viesosies  rakstniece, žurnāliste, dziesminiece Dace Judina un komponists, dzejnieks Arturs Nīmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasītājiem, kuriem patīk kriminālromāni, Daces Judinas vārds komentārus neprasa, viņas grāmatas no sērijas “Izmeklē Anna Elizabete” tiek gaidītas.

Piektdien Smiltenē varēs satikt rakstnieci un viņas dzīvesbiedru, uzdot jautājumus, dzirdēt grāmatu fragmentu lasījumus, risināt atjautības uzdevumus, saņemt balvas un sadziedāties.

“Visi, kurus interesē, kā top detektīvs, kuri vēlas iejusties izmeklētāja lomā un izbaudīt romantisko ģitāras spēli, kopā izdziedot latviešu spēka dziesmas, ir mīļi aicināti uz pasākumu!” aicina Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre Līga Seržante. Detektīvromānu noslēpumiem apvītie sižeti Dacei Judinai krājušies, ilgus gadus strādājot žurnālistikā. Par aizraušanos ar kriminālromāniem pati autore saka: “Detektīvs ir labs žanrs – sabiedrības spogulis. Mūsdienu detektīvi ir kā pasaka pieaugušajiem, kurā parādīt to, kas notiek valstī, to, ko reizēm kā aktīvais žurnālists nevari rakstīt, jo – vai nu to vienkārši nenodrukās, vai arī, ja nodrukās, tad tu par to “norausies”… Un krimiķis ir lipīgs. Gan tad, ja esi lasītājs, gan tad, ja raksti pats…”

Daces Judinas dzīvesbiedrs Arturs Nīmanis ir komponists, bet arī, viņas mudināts, sācis rakstīt, un pēc sešām kopā ar sievu sarakstītām grāmatām vairs nav īsti skaidrs, kura radošā līnija viņam ir dominējoša – rakstniecība vai mūzika. Visam paralēli iet māksla jeb dizains. Arturs Nīmanis veido dizainu grāmatu vākiem jau kopš pirmās kopīgi sarakstītās grāmatas ar sievu 2014. gadā – “Divi. Pusnakts sarunas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.