Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas vokālo ansambļu konkursa I kārtā iegūst augstu vērtējumu

Gaujienas tautas nama vīru vokālais ansamblis Latvijas vokālo ansambļu konkursā ieguva 1. pakāpes diplomu. Viņi ar ansambļa vadītāju Ilzi Dāvi priecājas par kopīgiem sasniegumiem. Foto: No personīgā arhīva

Latvijas vokālo ansambļu konkursa 1. kārtā Gulbenes kultūras centrā piedalījās
21 ansamblis no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Kuldīgas, Siguldas, Alūksnes, Valmieras, Balvu, Smiltenes, Cēsu, Limbažu un citiem novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadu konkursa I kārtā pārstāvēja pieci kolektīvi – Drustu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Dienvidvējā” (vadītāja Dace Ābrama), Gaujienas tautas nama vīru vokālais ansamblis (vadītāja Ilze Dāve), Trapenes kultūras nama vīru vokālais ansamblis “Runči”, senioru vokālais ansamblis “Atmoda” un jauktais vokālais ansamblis “Sonets” (vadītāja Ina Java).

I pakāpes diplomu saņēma Gaujienas tautas nama vīru vokālais ansamblis. II pakāpes diplomu – Drustu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Dienvidvējā” un Trapenes kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Atmoda”. Savukārt Trapenes kultūras nama vīru vokālajam ansamblim “Runči”, kā arī jauktajam vokālajam ansamblim “Sonets” augstais III pakāpes diploms.

Konkursā Gaujienas tautas nama vīru vokālais ansamblis dziedāja latviešu tautas dziesmas a cappella, vienu dziesmu – unisonā. Pirms konkursa kolektīvs nāca kopā uz regulāriem mēģinājumiem. Savukārt nupat oktobra izskaņā kolektīvs pieskandināja Palsmanes kultūras namu, kur aizvadīja koncertu “Balsis rudenī”, izdziedot 20 dziesmas no ansambļa repertuāra. Tas bija kā labs treniņš balstu ieskandināšanai un atskaites punkts pirms ansambļu konkursa Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Drustu tautas nama vokālais ansamblis “Dienvidvējā” priecēja ne tikai ar vokālo sniegumu, bet arī uzmanību piesaistošiem skatuves tērpiem. Foto: No personīgā arhīva

“Konkursa kārtība paredz, ka tie, kuri saņēma Augstākās pakāpes diplomu, automātiski var gatavoties konkursa otrajai kārtai, bet pirmās pakāpes diplomu saņēmējus vēl vērtēs visas valsts mērogā, kur attiecīgi augstāko vērtējumu saņēmušie tiks virzīti tālāk un kolektīvi saņems individuālus ielūgumus tālākai dalībai jau tuvākajā laikā. Esam priecīgi par rezultātu. Patiesībā Latvijā jau nav nemaz daudz vīru ansambļu. Varam lepoties, ka mums Gaujienā ir vīri, kas dzied un vēl šādā augstā līmenī,” stāsta ansambļa vadītāja Ilze Dāve un min, ka pašreizējā sastāvā kungi ansamblī dzied jau septiņus gadus.

Konkursu klātienē skatījās un klausījās arī Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītāja Iveta Kovtuņenko. “Iespaidi noteikti ir tie paši pozitīvākie. Prieks un lepnums par visiem Smiltenes novada kolektīviem. Vienas dienas laikā noklausījos 63 dziesmas dažādos izpildījumos. Tā man noteikti ir tāda jauna pieredze. Aizvadītā nedēļa noteikti bija ļoti skanīga un ne tikai, tāpēc šeit jāpiemin mūsu amatiermākslas  kolektīvi, jo sestdien Smiltenē organizēju amatierteātru skati. To visu saliekot kopā, viennozīmīgi ir skaidrs, ka kultūras dzīve mums ir ļoti piesātināta un augstā līmeni,” iespaidos dalās I. Kovtuņenko.

Trapenes senioru vokālā ansambļa “Atmoda” dalībnieces priecājas par katru kopā sanākšanas reizi, kad var uzdziedāt plašākai publikai, vēl jo lielāks prieks saņemt augstu vērtējumu no žūrijas. Foto: No personīgā arhīva

Konkursa žūrija vērtēja katra kolektīva māksliniecisko un tehnisko sniegumu, vokālo kultūru, stila izjūtu un kopiespaidu. Žūrijā darbojās Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas direktore, vokālās grupas “Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa, komponists un producents, vokālās grupas “Framest” mākslinieciskais vadītājs, XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku Vokālo ansambļu laikmetīgās mūzikas koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis, XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta mākslinieciskā vadītāja, Profesionālās izglītības kompetences centra “Ventspils Mūzikas vidusskola” kora klases vadītāja un kora “Nošu planētas” mākslinieciskā vadītāja, Ventspils Kultūras centra sieviešu kora “Venda” un vokālā ansambļa “Mundus” mākslinieciskā vadītāja Rudīte Tālberga.

Jāatgādina, ka konkursa fināls notiks 2023. gada 27. un 28. maijā Rīgā. Savukārt pēc pirmās kārtas žūrija atlasīs ansambļus, kuriem būs iespēja piedalīties 2023. gada dziesmu un deju svētku garīgās, laicīgās mūzikas koncertos un ielu koncertos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.