Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas dižkoks pirmo reizi startē konkursā “Eiropas Gada koks”

Limbažu novads, Vidrižu pagasts “Medņi”. Ivars Šmits – “Spēkozols” kustības aizsācējs. Aģes dižozols. Foto: Aivars Liepiņš

Pirmo reizi Latvijas dižkoks piedalās Eiropas līmeņa konkursā “Eiropas Gada koks 2022”. Starp 16 Eiropas dižkokiem, no Latvijas startē Ivars Šmits ar savu Aģes dižozola atbrīvošanas stāstu, par kuru visu februāri iespējams balsot konkursa interneta vietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Eiropas Gada koks” norisinās jau 12. reizi, un tā nolūks ir izcelt koku nozīmi kultūras un vēstures mantojumā, kas ir pelnījuši uzmanību un rūpes. Atšķirībā no citiem konkursiem, “Eiropas Gada koks” neizceļ skaistumu, izmēru vai vecumu, bet gan koka stāstu un tā saikni ar cilvēku.

Latvija šajā Eiropas mēroga konkursā piedalās pirmo reizi. Latvijas atlasē uzvarēja un dalības vietu Eiropas konkursa finālā izcīnīja “Lindstrom” izpilddirektors Ivars Šmits, kurš startē ar savu 250 gadus veco Aģes dižozola stāstu. Aģes dižozols atrodas Limbažu novadā, Vidrižu pagastā. “Līdz ar tautas atmodu, dižozols ir atvēries pasaulei, lai priecētu, izglītotu un iedvesmotu! Šis ozols ir iedvesmojis apzināties, ka Latvija, ar otru lielāko dižkoku blīvumu, ir Eiropas dižkoku lielvalsts,” uzsver Ivars Šmits, Aģes dižozola saimnieks, “Lindstrom” izpilddirektors Latvijā un “Spēkozols” kustības dibinātājs.

Balsojums vietnē “Eiropas Gada koks 2022” norisināsies līdz februāra beigām un tajā startē 16 dižkoki no visas Eiropas. Konkursa nolikums paredz, ka, lai piedalītos balsojumā, ir jāizvēlas divi dižkoki, par kuriem atdot savu balsi.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā izsakās I.Šmits, “Spēkozola” kustības mērķis nu jau vairāk nekā desmit gadus ir godāt dabu, cienīt un kopt mūsu dižkoku lielvalsts ozolus, baudīt to spēku un iedvesmu, saimniekot ilgtspējīgi un nest latvisko pasaulē.

Informāciju sagatavoja: Kārlis Zariņš, projektu menedžeris

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.