Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā pakāpusies līdz sestajai vietai Eiropā

Foto: pixabay.com

Latvijā turpinot augt inficēšanās līmenim ar Covid-19, bet daudzās citās Eiropas valstīs saslimstībai mazinoties, Latvija ir pakāpusies līdz sestajai vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt Latvijas kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija ir nonākušas attiecīgi otrajā un trešajā vietā saslimstības līmeņa ziņā. Latvijā ir viena no zemākajām vakcinācijas pret Covid-19 aptverēm Eiropā, un arī kaimiņvalstis vakcinēšanās ziņā nav starp līderēm.

Iepriekšējā nedēļā Latvija bija 12.vietā, bet pirms tam divas nedēļas – 25.vietā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 6. līdz 19.septembrim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 316,7 gadījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs ir Slovēnijā – 651,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Lietuva ar 506,8 un Igaunija ar 462,1 gadījumu. Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 20,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs divās iepriekšējās nedēļās ir 156,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Latvijā ir audzis arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 28,8 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Pašlaik ES un EEZ valstu vidū šajā ziņā Latvija ir sestajā vietā.

Augstākā mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Bulgārijā – 131,3 gadījumi, bet otrajā vietā ir Lietuva ar 76,6 gadījumiem. Igaunijā attiecīgais rādītājs ir 19,6 gadījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvija ir nokļuvusi arī ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz augstu Covid-19 inficēšanās risku. Arī Igaunija un Lietuva ir šīs kartes sarkanajā zonā.

Lielākā daļa Eiropas valstu pašlaik atrodas ceļojumu brīdinājuma kartes oranžajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz vidēju Covid-19 inficēšanās risku.

Savukārt tumši sarkanajā zonā, kas liecina par ļoti augstu inficēšanās risku, atrodas tikai Slovēnija.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.