Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Laikraksta “Ziemeļlatvija” radošā komanda viesojas kaimiņnovadā – Trikātas pamatskolā

Aizvadītajā nedēļā Ēnu dienas ietvaros laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone (priekšā) un žurnāliste, Trikātas pamatskolas absolvente Inga Karpova (no kreisās), viesojoties Trikātas pamatskolā pie 6. un 7. klases skolēniem un viņu pedagogiem Riharda Berga un Daces Rikas, dalījās ar žurnālista darba gaitās gūto pieredzi un pastāstīja par šo radošo un atbildīgo profesiju. Foto: Ingūna Johansone

Aizvadītajā trešdienā, 5. aprīlī, Ēnu dienas ietvaros laikraksta “Ziemeļlatvija” komanda – galvenā redaktore Ingūna Johansone un žurnāliste Inga Karpova – viesojās Valmieras novada Trikātas pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties skolas 85 gadu jubilejai, kuru svinēs 3. jūnijā, šajā reizē skolā viesojās arī skolas absolventi, tostarp arī šīs publikācijas autore I. Karpova. Ar pārējo klašu skolēniem tikās arī vietējais amatnieks kalējs Krišs Dubrovskis un Valmieras tehnikuma projekta vadītājas asistente Izabella Īva Jansone.

Jāteic, ka tikšanās sākumā klasē valdīja klusums, bet pieredzes stundas, kā tika nosaukta šī tikšanās, gaitā ne tikai skolēniem, bet arī viņu skolotājiem – Rihardam Bergam un Dacei Rikai – radās jautājumi par to, kā top laikraksta “Ziemeļlatvija” drukātā versija, kur žurnālisti gūst informāciju par notikumiem, kā un cik ilgi top raksti un kā notika profesijas izvēle.

Uz jautājumu, vai kāds no skolēniem jau ir izvēlējies savu profesiju, saņēmām atbildi, ka vismaz divas skolnieces sapņo par veterinārārsta arodu, viena meitene grib kļūt par fotogrāfi, bet viens skolnieks – par plaša profila traktoristu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl kārtējo reizi nācās secināt, ka mūsdienu bērni grāmatas nelasa vai to dara gaužām reti un nelielos apjomos. Kā atklāja kāds skolēns – pusgrāmatu gadā. Lai gan daudziem agrā bērnībā vecāki pirms gulētiešanas priekšā lasījuši pasakas, interese par lasīšanu ir maza vai nav vispār.

“Labāk “sēžam” internetā, sociālajos tīklos,” atzīstas trikātieši.

Līdz ar to saprotams, ka, klausoties stāstījumu par portālu www.ziemellatvija.lv un e-avīzes piedāvājumiem, skolu jauniešiem radās lielāka interese par žurnālista profesiju. Drosmīgākās skolnieces pieteicās ar viedtālruni nofotografēt klases kopskatu, lai pēc tam uzņēmumus ievietotu portālā. Tie apskatāmi www.ziemellatvija.lv, sadaļā “Foto”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēniem bija iespēja pārlapot laikrakstu, bērni ievēroja, ka “Ziemeļlatvijā” atrodamas ēdienu pagatavošanas receptes un stāsts par karalisko tīģerpitonu Čabulīti.

Izvērtējot šo tikšanos, jāteic, ka nelielā Trikātas pamatskola, saukta par Gaismaskalnu, ir mūsdienīga izglītības iestāde, kuru apmeklē 100 bērni, tostarp 46 pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Vairākas klases ir aprīkotas ar interaktīvo tāfeli, skolotājiem ir pieejami datori. Skolā ir iekārtota arī mūsdienīga datorapmācības klase.

GALERIJA: “Ziemeļlatvija” viesojas Trikātas pamatskolā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.